Przejdź do głównej zawartości

Monstrualna edukacja - Wydawnictwo Egmont

Wydawnictwo Egmont nie przestaje nas zaskakiwać. Po genialnej serii Strrraszna historia, ukazała się kolejna w bardzo podobnym klimacie. Monstrrrualna edukacja to obecnie cztery tytuły duetu Nick Arnold i Tony De Saulles.  Straszliwa prawda o czasie to pozycja w której omówiono kwestię czasu. Czytelnik z lektury dowie się miedzy innymi czym tak na prawdę jest czas, jak powstały pierwsze kalendarze, skąd muszki owocówki wiedzą, która jest godzina, czy podróż w czasie jest możliwa oraz czym są tunele czasoprzestrzenne. Mówiono także bardzo dokładnie i zrozumiale teorię względności Einsteina. Wszystko opisano w bardzo jasny i prosty sposób.

Śmiertelne choroby to książka opisująca przeróżne przypadki medyczne i zadziwiające choroby. Podjęto tu także takie tematy jak wirusy, czarna ospa, dżuma czy żółta śmierć. Wyjaśniono także dlaczego osobom chorym na cholerę skóra robi się sina oraz objaśniono dokładnie wszystko na temat grypy. Obowiązkowa pozycja dla każdego dziecka marzącego o byciu lekarzem w przyszłości. 

Nieznośna natura to pozycja poświęcona florze i faunie. Znajdziemy tu wiele ciekawych informacji, których ni znajdziecie w żadnym podręczniku biologii czy geografii. Z tej pozycji dowiecie się między innymi która żaba lubi mieszkać w toalecie, jak nietoperze wampiry piją krew oraz która ryba podawana na obiad może zabić. Te i wiele innych niesamowitych faktów znajdziecie na stronach tej publikacji. 

Wstrząsająca elektryczność to książka która odkrywa przed swoim czytelnikiem tajemną wiedzę zwaną fizyką. To książka, która wstrząsa i poraża ilością niesamowitych faktów. Czy wiecie, który naukowiec poddawał swoje gałki oczne elektrowstrząsom? Nie, to koniecznie musicie sięgnąć po tą pozycje. Ponadto z książki dowiecie się także co elektryczność ma wspólnego z biciem ludzkiego serca czy choćby jak elektryczny węgorz razi prądem. To książka pełna zaskakujących faktów.
Monstrrrualna edukacja to seria, która naszpikowana jest ogromną ilością zaskakujących i niesamowitych faktów. U nas bardzo się spodobała zarówno Ignacemu jak i mi i mężowi.

Polecamy serdecznie!!! 


Całą serię znajdziecie TUTAJ

Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.