Przejdź do głównej zawartości

Miko, smok i dziewczynka - Wydawnictwo Bis

Dziś chciałam Wam napisać o książce, która zabiera czytelnika do pięknego świata wyobraźni. Miko, smok i dziewczynka to historia, która opisuje pojawienie się nowego członka w rodzinie oraz obrazuje jak ciężkie bywa zaakceptowanie przez starsze rodzeństwo nowej sytuacji. Magdalena Kiermaszek w bardzo umiejętny sposób ukazuje sytuacje z którymi łatwo jest się identyfikować, zarówno młodemu słuchaczowi jak i dorosłym. Książka ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Bis.Głównym bohaterem książki jest kilkuletni chłopiec o imieniu Miko. W chwili jego narodzi przepowiedziano, że pewnego dnia pokona swojego największego wroga bez użycia jakiejkolwiek broni. Gdy w życiu rodziny pojawia się mała siostrzyczka, chłopiec zaczyna czuć zazdrość o uwagę jaką rodzice poświęcają maleństwu. Miko postanawia uciec w świat wyobraźni. Od tego momentu towarzyszy mu smok Błyskin. Stają się nierozłączni. Gdy chłopcu jest ciężka, jego przyjaciel postanawia mu pomóc. Smok proponuje, że sprawi iż Emi zniknie z ich życia, jeżeli tylko Miko wypełni trzy magiczne zadania. Czy chłopiec podejmie wyzwanie? A może nie przyjmie propozycji smoka? Jak zakończy się ta historia? Przekonajcie się sami.
Książka obok wciągającej fabuły, charakteryzuje się również bardzo tajemniczymi ilustracjami. Ich mistyczność zachwyca i dodaje dreszczyku emocji. Ich autorką jest Dorota Rewerenda - Młynarczyk.Miko, smok i dziewczynka, to lektura obowiązkowa w każdej rodzinie w której ma się pojawić młodsze rodzeństwo. Książka pozwoli przygotować dzieci na zmiany i pokaże, że awans na "starsze rodzeństwo" to wspaniała życiowa przygoda.

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo BIS

Komentarze

 1. Bardzo podoba mi się opracowanie graficzne tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo podobają mi się ilustracje, na które zwracasz uwagę . Książka w sam raz na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakie klimatyczne ilustracje! Są przepiękne, takie "dorosłe" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie właśnie powinny być tłumaczenia dzieciom waznych spraw: pełne zrozumienia ich postrzegania, ładne i z kroplą tajemniczości...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.