Przejdź do głównej zawartości

Jadzia Pętelka robi siku - Wydawnictwo Zielona Sowa

Jadzia Pętelka robi siku autorstwa Barbary Supeł, to druga pozycja z serii, która ukazała się na rynku. Niewielkich rozmiarów książeczka opisuje perypetie przesympatycznej dziewczynki o imieniu Jadzia. O pierwszej części pisałam TUTAJ. Dziś przybliżę Wam najnowszą część, która skradła serce Nikodema. Książeczki wydawane są przez Wydawnictwo Zielona Sowa. Pewnego dnia Jadzia otrzymuje od swojego taty prezent niespodziankę. Okazuje się że dziewczynka dostała nocnik. Nasza mała bohaterka, nie wie do czego on służy ani  jak z niego korzystać, jednak od czego ma się starszego brata (no i tatę oczywiście :-). Dzięki podpowiedziom Stasia i pomocy taty, Jadzia szybko uczy się, że korzystanie z nocnika nie jest takie trudne i na zawsze żegna się z pieluchami.
  


Książeczka została bogato zilustrowana przez Agatę Łukszę. Sympatyczne rysunki bardzo podobają się mojemu synkowi a uśmiech Jadzi jest niezwykle uroczy i wywołuje uśmiech każdego kto na nią patrzy.    Jadzia pętelka robi siku to książeczka idealna dla maluszków przed którymi nieuchronny proces odpieluchowywania. Dzieci słuchając historii Jadzi i oglądając ilustracje przekonają się, że nocnik to nic strasznego, a korzystanie z niego wcale nie jest trudne. Jeżeli szukacie książeczki która pomoże Waszym maluszkom w oswojeniu się z nocnikiem, to zdecydowanie polecamy Wam Jadzie :-)


Książeczkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa


Komentarze

  1. Wspaniała publikacja. Nie słyszałam o niej. Będzie jak znalazł, kiedyś będziemy odpieluchowsywać młodszą pociechę. 🙂

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale świetna! Poszerzę mój zbiór sikowo-nocnikowych książeczek dla dzieci bo zaraz mój kolejny maluch podejmie się wyzwania :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Pięknie ilustrowana książeczka, która na pewno ułatwi każdemu maluchowi korzystanie z nocnika :) Polecę znajomym, bo ich córeczka właśnie jest na etapie odpieluchowania.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie