Przejdź do głównej zawartości

Moje pierwsze gry - nowa seria dla maluszków od Granny

Dziś mamy prawdziwą gratkę dla maluszków. Wydawnictwo Granna właśnie wydało nową serię do najmłodszych. Moje pierwsze gry to zestaw sześciu tytułów, które skierowane są do dzieci w wieku od 2 do 4 lat. Obok świetnej zabawy maluszki będą ćwiczyć wiele kluczowych dla ich prawidłowego rozwoju umiejętności takich jak: wyobraźnię i koncentrację, spostrzegawczość, logiczne myślenie, motorykę małą czy precyzję ruchów ręki i koordynację wzrokowo - ruchową, poszerzają słownictwo oraz wiedzę o otaczającym ich świecie. Kolorowe elementy z pewnością przyciągną uwagę dzieci i zachęcą do zabawy.  

Kolorki to nic innego jak domino. W pudełku znajdziemy 27 kartoników z dwoma rysunkami w danym kolorze. Zabawa polega na dopasowywaniu obrazków tego samego koloru. Bawić można się samemu lub w grupie. Zasady są niezwykle proste, więc maluszki z łatwością je pojmą. Ponadto kartoniki mogą świetnie posłużyć do poszerzania słownictwa dzieci oraz nauki kolorów.    


Mama i ja to zestaw dwunastu dwuelementowych puzzli, które przedstawiają zwierzątka, a konkretnie pary mamę i jej dziecko. Zadaniem dzieci jest je połączyć, pomagają tym samym powrócić maluszkom do swoich mam. Ułatwieniem dla maluszków jest zastosowanie pasującego tła oraz samokorygujących połączeń. Ponadto puzzelki sprawdzą się także do nauki nazw zwierzątek.


W moim domku to loteryjka, pierwsza gra dla maluszków. W pudełku mamy cztery duże plansze oraz 24 małe obrazki. Zadaniem dziecka jest odnalezienie elementów z plakietek na dużych planszach. W wersji dla kilku graczy to zadanie wykonywane jest na zmianę poprzez losowanie zasłoniętych plakietek. Zarówno plakietki jak i duże plansze mogą także posłużyć do poszerzania słownictwa dziecka. 


Samochody to gra łącząca w sobie puzzle oraz loteryjkę. Zestaw składa się z sześciu dużych plansz oraz osiemnasty mniejszych puzzli. Zadaniem dziecka jest dopasować puzzle do planszy zgodnie z tematyką. Mamy tu różne auta od karetki, śmieciarki, straży pożarnej po wóz policyjny, koparkę oraz traktor. Obrazki jakie powstają po ułożeniu są idealne do prowadzenia rozmów z dziećmi i poszerzania ich słownictwa.

Mało dużo to zestaw składający się z dwudziestu czterech kartoników, które tworzą dwanaście par przeciwieństw. Zadaniem dziecka jest je odnaleźć. Mamy tu puste i pełne gniazdo, białego i czarnego kotka czy choćby czyste i brudne kalosze. Dzieci analizując obrazki zaczną dostrzega powiązania oraz różnice. Uczą dostrzegać się otaczający je świat.

Co robi miś? to kolejny zestaw puzzli. Tym razem jest to osiem trzyelementowych zestawów, których bohaterem jest sympatyczny miś. Dzieci analizując poszczególne elementy układają odpowiedni obrazek. Po ułożeniu, możemy poprosić dzieci aby opowiadały co widzą na poszczególnych obrazkach. 


Moje pierwsze gry, to bardzo ciekawe propozycje dla najmłodszych. Mamy tu wszystko, co zainteresuje maluszki. Jakość wykonania poszczególnych gier jest na najwyższym poziomie, więc nie ulegną zniszczeniu pomimo wielokrotnego korzystania z nich. Polecamy ten zestaw wszystkim maluszkom od ok 2 roku życia. 


Całą serię znajdziecie TUTAJ

Granna


Komentarze

 1. Fantastyczne gry, pięknie wydane, kolorowe.
  Jak piszesz, bardzo dobrej jakości, a to ważne dla maluszka.
  W tym wieku wiele rzeczy jest jednorazowych.
  Świetnie, że dzięki takim grom, dzieci mogą się rozwijac, poznawac słownictwo.
  Pozdrawiam!
  Irena

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię gry od Granny, zawsze mają coś ciekawego dla każdej chyba kategorii wiekowej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak widzę świetna gratka dla maluchów

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię gry od Granny. Są zawsze pięknie wydane, ciekawe, kolorowe.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.