Przejdź do głównej zawartości

Nauka i zabawa. Uczę się...pisać i liczyć - Wydawnictwo Egmont

Wydawnictwo Egmont ma w swojej ofercie wiele ciekawych pozycji nie tylko do czytania ale także do nauki. Seria Nauka i zabawa. Uczę się... to typowe książeczki zadaniowe w formacie A4. Na rynku ukazały się pozycje poświęcona nauce pisania, liczenia oraz języka angielskiego. My przybliżymy Wam dzisiaj cztery pozycje, które wprowadzają dzieci w wieku przedszkolnym w świat liter i liczb. Bob Budowniczy. Uczę się...pisać oraz Robot Trains. Uczę się...pisać to dwa zeszyty ćwiczeń poświęcone nauce pisania. W obu przypadkach dzieciom towarzyszą ulubione postacie ze znanych kreskówek. Wypełniając kolejne zadania przedszkolaki będą ćwiczyć prawidłową pisownie, wypełniać brakujące literki, rysować labirynty czy rozwiązywać rebusy. Ciekawym i bardzo lubianym przez dzieci dodatkiem są naklejki, które służą do wklejania podczas uzupełniania poszczególnych zadań. Zadania są zróżnicowane, więc dzieci nie będą się nudzić przy ich rozwiązywaniu. Na końcu mamy odpowiedzi do poszczególnych zadań. Wszystko jest bardzo składne i przemyślane. Smerfy. Uczę się...liczyć oraz Masza i Niedźwiedź. Uczę się...liczyć to kolejne dwie pozycje z serii. Dzieci wypełniając kolejne karty zeszytów ćwiczeń będą ćwiczyły prawidłową pisownię cyfr, rozwiązywać będą zagadki i quizy. Są także wykreślanki, sudoku czy działania matematyczne do rozwiązania. Podobnie jak we wcześniejszych dwóch zeszytach, tak i w tych mamy zestaw naklejek do wklejania na poszczególnych stronach. Są również odpowiedzi to poszczególnych zadań. Zadania są bardzo ciekawe i na pewno zainteresują każdego malucha.Polecamy serdecznie!!!


Zeszyty ćwiczeń znajdziecie TUTAJ

Egmont Polska


Komentarze

  1. Bardzo fajne książeczki nic tylko kupować

    OdpowiedzUsuń
  2. W Pomarańczowej Ciuchci gwarantujemy wysoki poziom nauczania i świetną zabawę. Rodzice naszych podopiecznych są zachwyceni.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie