Przejdź do głównej zawartości

Myślisz, że tak Ci źle? Życie dzieci w starożytnym Egipcie istarożytnej Grecji - Wydawnictwo Wilga

Bardzo lubimy publikacje skierowane do dzieci a które traktują o historii. Dawne czasy, zwyczaje, wierzenia, kultura...to wszystko jest niezwykle ciekawe. Muszę przyznać, że nasza domowa biblioteczka liczy sporo tytułów, które poświęcone są właśnie historii. Ostatnio pojawiły się u nas kolejne dwie pozycje, jednak te wyróżniają się od wszystkich dotychczasowych, które mieliśmy przyjemność poznać, gdyż opisują dawne dzieje w odniesieniu do dzieci. Myślisz, że tak Ci źle? Życie dzieci w starożytnym Egipcie oraz Myślisz, że tak Ci źle? Życie dzieci w starożytnej Grecji, to dwie nowości Wydawnictwa Wilga, które skłonią nie jednego do refleksji nad własnym życiem i pozwoli docenić czasy w jakim przyszło nam wszystkim żyć :-)

Myślisz, że tak Ci źle? Życie dzieci w starożytnym Egipcie to książka dla każdego kto chce się dowiedzieć jak ubierały się dzieci w starożytnym Egipcie, jakie miały ulubione zabawy czy jakie zwierzęta mieszkały z nimi w domu. W publikacji czytamy także o tym jak dzieci musiały pracować czy jak wyglądała opieka medyczna. Są też informacje na temat  kar jakie były im wymierzane dzieciom gdy coś napsociły czy na przykład dlaczego tak szybko psuły im się zęby. Jeżeli chcecie poznać te wszystkie odpowiedzi i dowiedzieć się wielu innych ciekawostek, koniecznie sięgnijcie po tą pozycję. 


Myślisz, że tak Ci źle? Życie dzieci w starożytnej Grecji to druga pozycja z serii. Z tej książki dowiemy się jak wyglądała codzienność dzieci w starożytnej Grecji, w co się ubierali, co jedli i czy w co się bawili. Są też informacje na temat mitów i legend w które wierzono, mamy tu także krótkie charakterystyki najważniejszych Bogów starożytnej Grecji. Czy wiedzieliście, że Artemida była boginią dzikich zwierząt a Eros był greckim bożkiem miłości? Jeżeli interesuje Was jak wyglądał życie przed wiekami, zachęcam Was do sięgnięcia po tą pozycję. 
Książki są niezwykle ładnie i starannie wydane, prezentują się bardzo ciekawie. Poza niezwykle ciekawą treścią mamy tu także wiele ilustracji a każda pozycja posiada także na końcu słowniczek, w którym w jasny i prosty sposób objaśniono wiele pojęć, które zostały użyte w tekście. U nas książki bardzo zainteresowały Ignacego i zainspirowały do dalszych poszukiwań wiedzy na temat starożytnych ludów.

Polecamy serdecznie!!!


Książki znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Wilga

Komentarze

 1. Kupiłbym sama dla siebie, lubię dowiadywać się jak było kiedyś i historia jest moja odskocznią :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja chyba też zdecydowałabym się na te pozycje dla siebie, bardzo ciekawe:)

   Usuń
 2. Bardzo ładne wydanie i starannie dopracowane. Dzieci będą zadowolone czytając i oglądając pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna książka dla dzieci, pozwoli docenić jaki mają luksus :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo interesujące pozycje, ładnie wydane i grafika mi się podoba. Myślę, że to pozycja godna uwagi!

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawe! Z chęcią kupię je dzieciom

  OdpowiedzUsuń
 6. Jako dziecko uwielbiałam takie książki. Teraz zresztą też. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie