Przejdź do głównej zawartości

Mój zeszyt obserwacji: pożywienie, przyroda w mieście, owady oraz drzewa - Wydawnictwo Egmont

Wydawnictwo Egmont wśród wielu wspaniałych serii dla dzieci, ma jedną która skradła nasze serca. Mowa oczywiście o Akademii Mądrego Dziecka, która nieustannie się powiększa. Nie tak dawno ukazały się kolejne cztery niezwykle ciekawe pozycje, które wchodzą w skład serii. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych to obecnie: pożywienie, przyroda w mieście, owady oraz drzewa. Te pozycje to połączenie kreatywności z ogromną dawką wiedzy i dobrej zabawy. Wydawnictwo, jak zawsze, stanęło na wysokości zadania.   

Pierwszy zeszyt z zadaniami dotyczy drzew. Znajdziemy w nim nie tylko informacje czym tak na prawdę jest drzewo, do czego służą, jak się zmieniają wraz z nadchodzącymi kolejno porami roku czy choćby cykl życia liścia. Są także opisy drzew iglastych, oraz osobników, które to te drzewa zamieszkują. Obok bardzo jasno przekazanych informacji mamy także propozycje ciekawych zabaw jak choćby instrukcję jak zasadzić dąb czy przepis na krem z jadalnych kasztanów. Całość stanowi niezwykle wartościową pod względem dydaktycznym publikacje.Owady to drugi zeszyt z zadaniami z serii. Typ razem pod lupę wzięto owady. Mamy tu ponownie sporo ciekawych informacji jak choćby dokładne określenie jakie trzeba spełnić warunki aby zostać sklasyfikowanym jako owad czy jak odróżnić muchę od osy. Przedstawiono bardzo jasno cykl życia biedronki siedmiokropki oraz podano przykłady owadów zapylających. Zamieszczono także krótkie opisy dość wyjątkowych owadów taki jak między innymi: doliszka zwyczajnego, patyczaka czy wątlika. Z zadań jakie autor proponuje to mamy na przykład opis jak zwabić motyla czy jak wykonać we własnym ogródku hotel dla robali. Przyroda w mieście to trzeci zeszyt z zadaniami, tym razem poświęcony przyrodzie miejskiej. Mamy tu nieco szersze zagadnienia. Z publikacji dowiadujemy się między innymi gdzie możemy zaobserwować przyrodę w mieście, jakie zwierzęta wychodzą z ukrycia nocą oraz jak nauczyć się rozpoznawać rośliny. Z ciekawych zabaw mamy tu pomysł jak wyhodować własny mini ogródek, stworzyć wiszący ogródek czy pomysł na stworzenie własnego miasta. Ostatnią pozycją z serii jest zeszyt z zadaniami dotyczący pożywienia. Opisano w nim co jemy i skąd się biorą dane produkty jak na przykład mleko czy warzywa. Poświęcono sporo uwagi żywności wysoko przetworzonej oraz produktom sezonowym. Znajdziemy tu także proporcje żywieniowe oraz kilka ciekawych przepisów. Opisano jak można wyhodować pomidorki koktajlowe, jest także pomysł na zabawę w odgadywanie smaków. Zeszyty obserwacji to bardzo ciekawy pomysł na zajęcia z dziećmi. Takie publikacje sprawdzą się nie tylko w domu i podczas rodzinnych wypraw na łono natury ale także w przedszkolach czy szkołach. Nie od dziś wiadomo, że najszybciej dzieci uczą się przed doświadczenia.


Polecamy serdecznie!!!Zeszyty znajdziecie TUTAJ

Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie