Przejdź do głównej zawartości

Czym zająć malucha#19 - patyczki sensoryczne DIY

 Dziś kolejna zabawa sensoryczna, którą przygotowałam Nikosiowi. Tym razem są to patyczki sensoryczne DIY. Ich przygotowanie jest bardzo proste. Wystarczy do patyczków (u nas szerokie) przykleić klejem na gorąco różnego rodzaju faktury. Ja postawiłam na pianki o różnej teksturze oraz guzików i zakręcone druciki kreatywne. Wybór mój pokierowany był bezpieczeństwem, nie chciałam aby małe elementy odkleiły się podczas zabawy :-) 

Gdy pokazałam Nikosiowi patyczka to z bardzo dużym zainteresowaniem i skupieniem dotykał ich porównują różne tekstury :-) Taka zabawa świetnie pobudza zmysł dotyku i wpływa na rozwój maluszków :-)

Pamiętajcie!!!

Podczas zabawy patyczkami sensorycznymi DIY należy zawsze być przy dziecku, gdyż jest ryzyko
odklejenia się elementów. 

Poniżej zdjęcia Nikosia podczas zabawy patyczkami :-)

 


Komentarze

 1. Takie proste a takie dobre! Zrobię ;) Mam co prawda starsze dzieci, ale będziemy szukać par tylko na dotyk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie, u nas na razie samo dotykanie, ale z czasem powstaną pary do dopasowywania :-)

   Usuń
 2. Rośnie królewicz jak na drożdżach 😍

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie