Przejdź do głównej zawartości

Czym zająć malucha#15: chmurka manipulacyjna

Nikodem skończył już 10 miesięcy i coraz chętniej podejmuje różnego rodzaju  aktywności. Ostatnio podsunęłam mu kilka zabaw rozwijających motorykę małą, które bardzo mu się spodobały. Praca paluszków jak i samego nadgarstka jest niezwykle ważna a jej ćwiczenia mają ogromny wpływ na rozwój maluszków. Dzisiaj prezentujemy jedną z zabaw, którą możecie zaproponować Waszym pociechom już około pierwszego roku życia. 


Dzisiaj prezentujemy Wam "manipulacyjną chmurkę" :-) Zadaniem dziecka jest ułożenie pomponików na zakrętkach :-) Dla nas banale zadanie, ale dla takich maluchów to nie lada wyzwanie. Podczas takiej zabawy dzieci ćwiczą nie tylko motorykę małą, koordynację ręka - oko, precyzję ruchów, koncentrację czy cierpliwość :-)

Poniżej kilka zdjęć z zabawy Nikosia :-)


Jak wykonać zabawkę:


Ja naszą chmurkę wykonałam ze sztywnej tektury oklejonej falistą cieniutką tekturką BAMBINO. Na koniec przykleiłam klejem na gorąco zakrętki. Oczywiście możecie zrobić inne kształty lub przedmioty. W zależności czym interesują się Wasze maluszki :-) 

Kolorowy Świat Bambino

Komentarze

  1. Wspaniały pomysł na zabawę! Koniecznie muszę wypróbować z moim Nikosiem. 😁

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy Miłość nie próbował zjeść chmurki? Mój syn od tego zaczyna i na tym kończy każdą zabawę... W jaki sposób tłumaczyłas/pokazywałaś co trzeba zrobić?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie