Przejdź do głównej zawartości

Bobas odkrywa naukę - Akademia Mądrego Dziecka - Wydawnictwo Egmont

Wydawnictwo Egmont stale i niezmiennie zaskakuje nas kolejnymi cudnymi pozycjami. Tym razem chcieliśmy przybliżyć Wam cztery nowości skierowane do maluszków. Mowa będzie o serii Bobas odkrywa naukę, która wchodzi w skład dobrze nam znanej Akademii Mądrego Dziecka. Książeczki autorstwa Ruth Spiro to kartonówki z zaokrąglonymi rogami. Każda pozycja to dziesięć rozkładówek na których mamy urocze ilustracje i w niezwykle ciekawy sposób podane informacje na tematy związane z poważną nauką. Wszystko oczywiście napisane prostym i jasnym językiem w odniesieniu do dnia codziennego dzieci. Termodynamika! to pozycja z której najmłodsi dowiedzą się jaką rolę w życie naszej planety odgrywa słońce. Mamy tu objaśnione na przykład dlaczego drzewa rosną oraz skąd ludzie biorą energię na co dzień. Bohater ksiązeczki, mały chłopiec odkrywa, że wszystko co żyje na świcie czerpie energię ze słońca, czyli że bez słońca nie byłoby możliwe życie na naszej planecie. 

Fizyka kwantowa! to krótka historyjka z bobasem i kotkiem w rolach głównych. Tym razem autorka wyjaśnia, na przykładzie schowanego w pudełku kotka, że według teorii fizyki kwantowej, dopóki nie zajrzymy do środka i nie dowiemy się czy kotek śpi w pudełku czy też nie to kot śpi i nie śpi jednocześnie. 

Grawitacja! to kolejna pozycja z serii jakie ukazały się na polskim rynku. Tym razem poruszane jest zagadnienie grawitacji czyli przyciągania ziemskiego. Mały czytelnik na przykładzie spadającej kluski oraz zjeżdżania na zjeżdżalni dowiaduje się o tym, że jest przyciągane przez naszą planetę. Mało tego poznajemy także pojęcie materii i fakt, iż wszystko co nas otacza jest właśnie materią, na którą wpływ ma ziemskie przyciąganie.  

Energia odnawialna! to ostania pozycja o której chciałam napisać. Tym razem autorka porusza temat ekologii, który w ostatnich czasach jest poruszany przez wszystkie niemalże kraje i instytucje międzynarodowe. Z tej lektury bobas dowie się o tym, iż powietrze składa się z gazów. Mamy tu także wyjaśnienie pojęć dwutlenku węgla oraz gazów cieplarnianych. Sporo uwagi poświęcono odnawialnym źródłom energii oraz podkreślono pozytywny wpływ ich wykorzystania na środowisko naturalne.

Seria to niezwykle wartościowe książeczki, które pozwalają maluszkom w prosty i zrozumiały sposób zapoznać się z dość skomplikowanie brzmiącymi pojęciami i zjawiskami. Autorce udało się pokazać, że otaczający nas świat łatwo zrozumieć, gdy przełożymy teorię na praktykę. Książeczki bardzo zainteresowały Nikosia, bardzo lubi ich słuchać i przeglądać. Autorka wydała w sumie osiem pozycji z tej serii, mamy więc ogromną nadzieję, że Wydawnictwo Egmont niebawem wyda także pozostałe cztery pozycje :-)

Bardzo na to liczymy!!! 


Całą serię znajdziecie TUTAJ

Egmont Polska

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.