Przejdź do głównej zawartości

Znani bohaterowie w wersji dla najmłodszych - Wydawnictwo Media Rodzina

Nikodem jest bardzo zafascynowany książkami. Z tego też powodu  w naszym domu pojawia się coraz więcej kartonówek. Dzisiaj chciałam przedstawić Wam dwie kolejne, których wybór okazał się strzałem w dziesiątkę. Obie publikacje ukazały się nakładem Wydawnictwa Media Rodzina a ich bohaterowie są nam dobrze znani, gdyż ich przygody ukazały się także w książkach dla starszych dzieci. Gospodarstwo krowy Matyldy to urocza książeczka z której młody czytelnik ma możliwość poznać nie tylko samą główną bohaterkę, krowę Matyldę, ale także jej gospodynię, która często jeździ traktorem, listonosza oraz zwierzęta mieszkające na farmie. Tekstu jest tu niewiele, jednak to ilustracje grają pierwsze skrzypce w kartonówkach. Książeczka to także idealne "narzędzie" do nauki pierwszych słów oraz poznawania otaczającego go świata. Wraz z Nikodemem uwielbiamy oglądać poszczególne rysunki. Dodatkowo zawsze opisuję mu to co widzę na danej ilustracji a on sam podejmuje pierwsze próby naśladowania odgłosów występujących w historyjce zwierzątek. Świetna zabawa gwarantowana :-)

Mysi domek Sam i Julia. Pobawmy się! to ukazane w bardzo prosty sposób pomysły na zabawy. Myszki postanawiają się wspólnie pobawić Sam Julia Mo i Fatima po krótkiej wymianie zdań decydują się zagrać w grę planszową. Innego dnia grają w szklane kule a w zimowy dzień lepią bałwana. Wybierają się także na plac zabaw, huśtają na huśtawce czy jeżdżą na hulajnodze. Każda zabawa jest świetna gdy towarzyszą ci przyjaciele, jednak czytanie Książek to także świetna zabawa i wcale nie potrzeba do tego towarzystwa innych. Książeczka może być ciekawą inspiracją do spędzenie aktywnie dnia na wspólnej zabawie. U nas Nikodemowi bardzo spodobały się także ilustracje, bardzo lubi się im przyglądać. 

Obie książeczki to bardzo ciekawe propozycje pierwszy lektur dla maluszków. U nas sprawdziły się idealnie :-)

Polecamy serdecznie!!!


Książeczki znajdziecie TUTAJ i TUTAJ

Media Rodzina
Komentarze

  1. Dzieci od małego trzeba przywiązywać do ksiazek potem nie ma problemu z czytanie

    OdpowiedzUsuń
  2. Obie serie czytałam w obszerniejszej wersji i są super.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)