Przejdź do głównej zawartości

Zaraz wrócimy, tylko do Afryki skoczymy - Wydawnicwo Debit

Wakacje w pełni a u nas dzień bez książki to dzień stracony. Czytamy i cieszymy się z nowych przygód, jakie dzięki lekturą przeżywamy. Ostatnio dzięki dwójce rodzeństwa Mai i Karolowi udaliśmy się w podróż do Afryki. To dopiero była czytelnicza przygoda!!! Oliver Scherz zafundował swoim czytelnikom niezapomnianą przygodę oraz sporą dawkę humoru. Zaraz wrócimy, tylko do Afryki skoczymy to historia pełna zaskakujących zwrotów akcji. Dzięki niej poznajemy moc dziecięcej wyobraźni, której każdy powinien czasem się poddać. Książka w Polsce wydana została przez Wydawnictwo Debit.
Pewnego wieczoru, gdy rodzice Mai i Karola wyszli z domu, do dwójki rodzeństwa zawitał Abuu, słoń, który miał nietypową prośbę. Otóż poprosił on naszych małych bohaterów o to aby pomogli mu wrócić do jego rodzinnej Afryki. Prośba o tyle zaskakująca co dość ryzykowna. Jednak nasze rodzeństwo postanawia podjąć wyzwanie, piszą list z wyjaśnieniami i za radą myszy ruszają w stronę gór... Przed nimi podróż pełna niespodzianek, niebezpiecznych starć i ryzykownych znajomości. Nasza trójka podróżników przemierzy góry, będzie płynąć rzeką oraz morzem. Napotkają na swojej drodze także wiele zwierząt, niestety nie wszystkie będą do nich nastawieni przyjaźnie. Na szczęście uda im się wyjść z opresji obronną ręką. Jak zakończy się ta podróż? Czy słoń Abuu wróci do swojego domu? I czy nasi mali bohaterowie wrócą bezpiecznie do domu? A może to była tylko niewinna zabawa, która ukazuje siłę dziecięcej wyobraźni!!! Nic więcej nie zdradzę, przekonajcie się sami czytając tą jakże wciągającą lekturę.Obok wciągającej i momentami zapierającej dech w piersiach historii, mamy tu także bardzo przyjemne dla oka ilustracje, których autorką jest Barbara Scholz. Udało jej się świetnie oddać klimat książki przez co jej rysunki dopełniają całości, tworząc spójne dzieło.
Zaraz wrócimy, tylko do Afryki skoczymy to prawdziwa gratka dla miłośników książek podróżniczych. Obok niesamowitej przygody mamy tu sporą dawkę wiedzy na temat samego kontynentu, zwierząt zamieszkujących te tereny czy choćby roślinności. Jednak książka ta to przede wszystkim opowieść o tęsknocie, chęci powrotu w rodzinne strony oraz sile przyjaźni. Książka poruszy każdego bez względu na wiek. Jestem przekonana, że zaciekawi już 5 latków a starsi miłośnicy słowa drukowanego, będą z przyjemnością samodzielnie ją czytać.

Polecamy serdecznie!!!   


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Debit


Komentarze

  1. Bardzo interesujący tytuł na wakacyjny czas

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem fanką takich tematów podróżniczych. Pozdrawiam cieplutko :*

    OdpowiedzUsuń
  3. Jak patrzę na ksiażeczki dla dzieci z tematem o Afryce, to kojarzy się mi z mojej młodości: Murzynek Bambo :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie