Przejdź do głównej zawartości

Niedźwiedź i pianino - Wydawnictwo Zielona Sowa

 Czytanie naszym pociechom książek dla dzieci, to jeden z największych darów jaki obok bezgranicznej miłości, zaufania i bezpieczeństwa możemy im podarować. Więź jaka powstaje pomiędzy rodzicem a dzieckiem jest czymś niesamowitym. Dlatego zachęcamy i nadal będziemy to robić, abyście czytali Waszym dzieciom. A co czytać? My dzisiaj polecamy przecudną publikację autorstwa Davida Litchfielda pod tytułem Niedźwiedź i pianino. Ten picturebook w roku 2016 został nagrodzony Waterstone's Children's Book Prize w kategorii: najlepsze ilustracje. Dzięki Wydawnictwu Zielona Sowa, teraz i my w Polsce możemy cieszyć się tą jakże piękną i niezwykle wartościową pod względem treści książką.
 Gdy pewnego dnia malutki niedźwiadek znalazł na leśnej polanie "dziwną rzecz", odkrył iż "to coś" wydaje "straszny" dźwięk. Zdziwienie zwierzątka było ogromne, jednak ciekawość zwyciężyła i nasz miś powracał w to miejsce każdego wieczoru i grał. Tak mijały miesiące a nasz niedźwiadek stał się dużym niedźwiedziem, który każdego wieczoru dawał piękne koncerty. Słuchały go tłumy zwierząt. Pewnego dnia dziewczynka, która wraz z tatą spacerowała po lesie, wyjaśniła niedźwiedziowi czym jest to "dziwne coś". Wyjaśnili także, że dźwięki które wydaje pianino to muzyka. 
 


Dwójka spacerowiczów przekonała także niedźwiedzia aby udał się z nimi do miasta. Tam czekała na niego wielka kariera. Nasz bohater dawał koncerty, które przyciągały tłumy. Miał wszystko: pieniądze, sławę, był rozpoznawalny, udzielał wywiadów... jednak czuł, że czegoś mu brakuje. Tęsknota za domem i przyjaciółmi, których zostawił w lesie, nie pozwalała mu cieszyć się sukcesem jaki odniósł. Postanowił więc wrócić do domu. Niestety okazało się, że polana jest pusta. Co stało się z jej mieszkańcami? O tym przekonajcie się sami.
Książka to niezwykle piękna i wartościowa pozycja, która powinna znaleźć się w każdej dziecięcej biblioteczce. W tej publikacji zachwyca dosłownie wszystko począwszy od niezwykle urokliwych ilustracji, aż po przesłanie i bardzo wartościową treść. To nie jest kolejna historia o przyjaźni, to opowieść pełna ciepła i skłaniająca do refleksji nad własnym postępowaniem i dążeniem do realizacji marzeń, które nie zawsze pokrywają się z oczekiwaniami. Nas książka zachwyciła i bardzo często po nią sięgamy. To jeden z piękniejszych picturebooków jaki posiadamy  w naszej kolekcji.

Polecamy serdecznie!!!Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

Komentarze

 1. Bardzo ładnie wydana na książeczka :) wartościowa treść.

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzeczywiście przepiękne ilustracje. To jest jedna z tych książek dla dzieci, które aby kupić wcale nie musisz mieć dzieci :D.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie się ta książka na pianinie prezentuje, cudownie :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. jak to jest, że wychowujemy dzieci na takiej wyrafinowanej sztuce, a potem i tak wpadają w chiński kicz?

  OdpowiedzUsuń
 5. Również popieram czytanie dzieciom i z dziećmi 👩‍👦‍👦💞 Książka jest przecudowne! Te ilustracje są zachwycające. Koniecznie muszę zamówić do naszej biblioteczki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow, ilustracje są po prostu zachwycające!

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajna oprawa książki. Dla dzieci super i na pewno się spodoba. Również jestem za tym, aby czytać dzieciom :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ależ przesympatyczna oprawa graficzna książki, z pewnością do niej zerknę podczas wizyty w księgarni. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.