Przejdź do głównej zawartości

Kiedy dorosnę... - Wydawnictwo Media Rodzina

Z twórczością Quentina Grébana zetknęliśmy się po raz pierwszy przy okazji książki pod tytułem Będę strażakiem. Później mogliśmy podziwiać jego ilustracje w cudownej Mamie. Ostatnio mieliśmy niebywałą przyjemność poznać jego najnowsze dzieło. Kiedy dorosnę... to w całości dzieło młodego artysty (podobnie jak Będę strażakiem). Prosty i trafiający do młodego odbiorcy tekst uzupełniają miłe w odbiorze ilustracje. Całość stanowi ciekawą lekturę i jest pretekstem do zadania naszym dzieciom tytułowego pytania... Książka ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Media Rodzina.  
Bohaterami książki są pieski różnych ras. Łączy ich fakt, iż wszyscy uczęszczają do tej samej klasy. Autor nadał czworonogom dziecięce imiona, rezygnując z typowo pieskich nazw. Dzięki temu, maluchom łatwiej jest się identyfikować z bohaterami książki. Akcja rozpoczyna się od pewnego pytania, które to Pani nauczycielka zadaje dzieciom w klasie. Pyta ich kim chcieliby zostać jak dorosną. To pytanie wywołało wielkie poruszenie i sporo emocji. Niektórzy uczniowie jak Antek czy Robert od razu wiedzieli jakiej udzielić odpowiedzi inni jak na przykład Julka, nie wiedziała kim chciałaby zostać jak dorośnie. Wśród maluchów pojawili się przyszli lekarze, detektywi, maszynista, pilot, nauczycielka a nawet superbohater, Choć zapał Marcela aby pójść w ślady Spidermana szybko został ostudzony przez pozostałych uczniów, którzy zgodnie stwierdzili, że bycie superbohaterem nie jest prawdziwym zawodem.  Tekstu nie ma za wiele, mimo to jest bardzo mądry i skłania do przemyśleń i refleksji. To idealna książka aby rozpocząć z maluchami naukę o różnych profesjach a wspólne rozmowy o tym kim dana osoba się zajmuje będzie świetną zabawą połączoną z nauką i pogłębianiem wzajemnych relacji. Nie mogę w tym miejscu nie wspomnieć także o prześlicznych ilustracjach. Autor zachował pewien schemat, mianowicie po lewej stronie mamy tekst oraz malutki rysunek danego bohatera, natomiast po prawej stronie jest piękny portret z przyszłości obrazujący danego czworonoga wykonującego wybrany przez siebie zawód.   Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Media Rodzina

Komentarze

 1. Wspaniała książeczka! Szata graficzna jest przepiękna. Bardzo mi się podoba, dlatego będę miała te publikację na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tego autora, czas nadrabiać zaległości! A ilustracje przeurocze, dzieciaki je pokochają.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepięknie ilustrowana książka. Podoba mi się i z chęcią zakupię ją dzieciom.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ładne ilustracje. Choć moim zdanie bohaterami mogłyby być poprostu dzieci

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudne wydanie, piękne ilustracje. Idealna pozycja na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 6. Urocza, przepięknie ilustrowana książeczka - a w dodatku prezentuje dzieciom cały szeroki wachlarz życiowych opcji i możliwości :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Moja córka jest ba etapie pielęgniarki a synek śmieciarza 🤣🤣

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.