Przejdź do głównej zawartości

Fits - gra logiczna od Egmont

Fits to jedna z najnowszych gier autorstwa Reinera Knizia. Jest to nawiązująca do legendarnej już gry tetris wersja gry planszowej. Grać może tu aż czterech graczy od około 8 roku życia. Wszystkie elementy wykonane zostały z najwyższą starannością. Gra ukazała na rynku nakładem Wydawnictwa Egmont.W pudełku znajdziecie:


- 64 klocki w czterech kolorach po 16 w każdym z nich,
- 4 rampy z przykrywkami,
- 8 dwustronnych plansz
- 4 karty startowe,
- 16 kart podstawowych 
Celem gry jest układanie na swojej rampie określonych klocków w taki sposób aby zasłonić jak najwięcej pól. Przed rozpoczęciem gry każdy z graczy otrzymuje jedną rampę z przykrywką oraz planszą, zestaw klocków w danym kolorze (tym samym co plansza) oraz kartę startową. Obok plansz należy położyć potasowane i zakryte karty podstawowe.Gracze przed rozpoczęciem rozgrywki kładą na swojej rampie klocek startowy, a następnie rozpoczynają rozgrywkę. Gra polega na odsłanianiu kolejnych kart podstawowych i dokładaniu kolejnych klocków na rampie. Gracze starają się przy tym zapełnić jak najwięcej pól na swojej rampie. Gra ma cztery poziomy trudności, w zależności od poziomu mamy inny sposób obliczania punktacji, która została bardzo jasno wyjaśniona w instrukcji. Gra trwa cztery rundy i po ich zakończeniu następuje podliczenie punktów z wszytskich rund, zwyciązgą jest gracz z największą liczbą zdobytych pubktów.
Gra jest genialna, zasady proste, jednak w tej prostocie jest coś co bardzo wciąga. U nas gra jest w ciągłym użyciu.


Polecamy serdecznie!!!   


Grę znajdziecie TUTAJ

Egmont Polska

Komentarze

  1. Ostatnio właśnie wpadła mi w oko a że lubię takie gry to na pewno dołączy do naszej kolekcji :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie