Przejdź do głównej zawartości

Czym zająć malucha#10 - Ścieżka sensoryczna DIY

Dziś kochani mamy dla Was kolejny wpis z serii czym zająć maluszka. Poprzednie wpisy możecie zobaczyć TUTAJ :-). Dzisiaj będzie krótko zwięźle i na temat sensoryki, ponownie!!! Temat rzeka, który stał się w ostatnich czasach bardzo popularny, a to za sprawą badań, które dowodzą jak ważne jest dostarczenie maluszkom odpowiedniej ilości bodźców sensorycznych w ich prawidłowym rozwoju. Dlatego też, dzisiaj chcieliśmy Wam pokazać niezwykle prostą zabawę, do której potrzebujecie jedynie kilku chodniczków lub mat o różnej teksturze. Mi udało się znaleźć w domu pięć takich mat :-) Wystarczyło ułożyć je jedna obok drugiej i ścieżka była już gotowa :-)  


Poniżej kilka zdjęć Nikosia :-)


Zapraszamy do wspólnej zabawy :-)  

Komentarze

 1. Super pomysł na zabawę z dzieckiem w domu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł! Lubię Twojego bloga za kreatywność!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny pomysł na spędzenie czasu z maluchem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ooo co za kreatywny pomysł który na pewno podoba się maluchowi

  OdpowiedzUsuń
 5. Też takie tworzyłam, dla urozmaicenia zabawy, poznawania poprzez dotyk. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Antosiowi robiłam podobne ścieżki. Chodziłam z nim nawet na zajęcia z sensoryki 🙂 teraz czas na Nikosia. 🙂

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajny pomysł na sensoryczną zabawę!
  Ps. Powinno być ścieżka w tytule 😘

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo kreatywny pomysł, podoba mi się. Szkoda, że moje dzieciaki już dorosłe, ale pomysł ten podsunę bratanicy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Takie proste, a takie wspaniałe ! Super pomysł :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie