Przejdź do głównej zawartości

Berlin. Znam to miasto - Wydawnictwo Zakamarki

Judith Drews to autorka między innymi trzech bardzo ciekawych picturebooków z serii Znam to miasto. Na rynku ukazały się Paryż, Sztokholm i najnowsza część Berlin, i to właśnie na tej ostatniej dzisiaj się skupimy. Książka to dużych rozmiarów kartonówka z zaokrąglonymi rogami a każda rozkładówka kryje w sobie setki jak nie tysiące szczegółów. Takie poznawanie Berlina to prawdziwa przygoda, która zachwyci każdego bez względu na wiek. Cała seria ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Zakamarki. 

Na pierwszej stronie znajduje się aż 36 pytań dotyczących kolejnych stron książki. Dzięki temu publikacja ta to wspaniały materiał to tzw. aktywnego czytania. Dzieci poprzez analizę poszczególnych ilustracji starają się znaleźć odpowiedzi na dane pytania, tworząc przy tym, nie jednokrotnie, własne historyjki.  


Kolejne strony to Berlin w całej swojej krasie. Autorka jednak zadbała o to aby nie było tu nudy. Wyobraźcie sobie, że miasto "opanowały" zwierzęta, które dzięki nieuwadze strażnika ZOO opuściły jego bramy. Teraz są dosłownie wszędzie!!! Możemy je zaobserwować na budynkach, w fontannie, na chodnikach, w muzeum, na placu zabaw czy w parku. Mimo to berlińczycy zachowują spokój.  


My jesteśmy oczarowani książką. Sięgamy po nią bardzo często i muszę Wam powiedzieć, że zarówno mój 9-latek jak i niespełna roczniak są nią niezwykle zainteresowani. Ignacy tworzy historii opowiadając je Nikodemowi po czym Nikoś przegląda kolejne karty książki. Jest to wspaniała pozycja, która łączy i dzięki której nie ma mowy o nudzie.  


Berlin. Znam to miasto to książka z ogromnym potencjałem, inspirująca i rozwijająca dziecięcą wyobraźnię i spostrzegawczość. Każde sięgnięcie po nią to nowa przygoda, gdyż zawsze zauważymy coś nowego, pojawiają się nowe dialogi a akcja rozwija się w zupełnie innym kierunku. Dla nas to jedna z tych pozycji, którą musieliśmy mieć w naszej domowej biblioteczce.

Polecamy serdecznie!!!  


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zakamarki

Komentarze

  1. Super pomysł by to czytać z dzieckiem przed i w trakcie podróży do Berlina

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka do wielokrotnego użytku, za każdym razem coś nowego się odkrywa. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie