Przejdź do głównej zawartości

Benio, tata i reszta świata - Wydawnictwo Skrzat

Niezwykle cenię sobie mądre i z jasnym przekazem książki dla dzieci. Dlatego tak bardzo byłam ciekawa najnowszego dzieła Izabeli Michty, pisarki z której twórczością mieliśmy kilkukrotnie przyjemność obcować. Benio, tata i reszta świata to niezwykła lektura. Pierwsza z jaką mieliśmy do czynienie, która ukazuje niepełnosprawność osoby dorosłej oraz wpływ jaki  taka sytuacja wywiera na dziecko. I choć temat niepełnosprawności i tolerancji wobec niej coraz częściej gości w książka dla dzieci, to ujęcie jakie ukazała autorka jest dla nas nowatorskie. To niezwykle ważna książka, którą powinno poznać każde dziecko. Nas bardzo wzruszyła i była pretekstem do wielu rozmów. Książka wydana została przez Wydawnictwo Skrzat.
Głównym bohaterem jest chłopczyk o imieniu Benio. To bardzo rezolutny przedszkolak, który nie znosi czapek :-) Chłopczyk bardzo lubi chodzić do przedszkola, choć czasem ma problem z poranną pobudką, to w grupie dzieci czuje się bardzo dobrze. Jednak gdy pewnego dnia pada pytanie, dlaczego Benia tato nie chodzi, chłopiec musi stawić czoła sytuacji. Spokojnie odpowiada na kolejne pytania, gdyż dla niego fakt, iż jego tata jeździ na wózku jest czymś naturalnym, nie zna innej sytuacji. Jego tata urodził się z chorymi nogami i od zawsze nie chodził. W książce mamy wiele scen w których ukazany jest chłopiec z tatą podczas codziennych zajęć. Prowadzą wspólne rozmowy i chodzą na spacery. Jego rola została tu znacznie bardziej podkreślona niż w większości książek dla dzieci. Nie brakuje tu także mamy chłopca. Ukazana jest na równi z tatą a chłopiec kocha swoich rodziców tak samo.   


Książka ma niezwykle wartościowy tekst. Uczy i bawi a jednocześnie skłania do zadawania. Obok treści na uwagę zasługują także ilustracje autorstwa Kasi Nowowiejskiej. Mimo, iż nie ma ich za wiele, to przykuwają uwagę i w pełni oddają treść.  


Benio, tata i reszta świata to jedna z tych pozycji, która powinna znaleźć się w każdej domowej biblioteczce dziecka, każdym przedszkolu i szkole. Piękna, mądra i poruszająca niezwykle istotny temat niepełnosprawności. Nas książeczka bardzo ujęła i mamy nadzieję, że coraz więcej będzie się ukazywało tak mądrych książek.

Polecamy serdecznie!!! 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Skrzat


Komentarze

 1. Dla mojego Sebastianka byłaby idealna! I ta okładka :) Robi wrażenie...

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak ja uwielbiam takie książki dla dzieci :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o niej wcześniej. Wygląda naprawdę obiecująco.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się naprawdę ciekawa pozycja, lubię takie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dziękuję za recenzję i wszystkie miłe słowa =)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jaka piękna książka,z pięknym i wartościowym przekazem. Z pewnością znajdzie się i u nas.🙂

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo pouczająca książeczka, którą warto pokazywać najmłodszym!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie