Przejdź do głównej zawartości

Tu, a może gdzieś... (czyli niesamowite przygody nakrętki, haczyka, kapska i starej nakrętki) - Wydawnictwo Tekturka

Dzisiaj chciałam Wam napisać o książce, która bardzo nas zaskoczyła, oczywiście pozytywnie. Tu, a może gdzieś (czyli niesamowite przygody nakrętki, haczyka, kapsla i starej śrubki) to niezwykle piękna opowieść o poszukiwaniu własnego miejsca na świecie. Metaforyczna i z głębią, pobudza wyobraźnię i skłania do refleksji. Autorką książki jest Suvi-Tulli Junttila, mieszkająca na stałe w Helsinkach projektantka grafik i designerka. W Polsce książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Tekturka.
Akcja książki toczy się w małym domu. Pewnego dnia, niezadowolona z tego jak jest traktowana, malutka nakrętka postanawia wyruszyć w świat. Dołączają do niej haczyk oraz żółty kapsel od butelki. Od tego momentu trójka przyjaciół przemierza nieprzebyte gąszcze. Zdobywają najwyższe szczyty gór i podziwiają piękno wodospadu. Gdy docierają do przepaści, podejmują decyzję o skoku. Los rzuca ich w kolejne miejsca, gdzie poznają starą śrubkę, która postanawia do nich dołączyć. Od tej pory cała czwórka podziwia piękno otaczającego ich świata. Jednak taka podróż, jest niezwykle męcząca, więc postanawiają znaleźć odpowiednie, wygodne miejsce do spania. Po błogo przespanej nocy, budzi ich głos dziecka, który postanawia zabrać do domu swoje "znalezisko". Nakrętka jest zachwycona swoim nowym domem, podobnie jak i śruba. Ale czy haczyk i kapsel również odnajdą tu swoje miejsce na ziemi? O tym przekonajcie się sami :-)
Książka poza wspaniałym, metaforycznym tekstem, wyróżnia się także ilustracjami, które wykonane zostały przez samą autorkę. Są to zdjęcia miniaturowego świata, który sama wykonała. Użyła do tego przeróżnych materiałów, dzięki czemu udało się jej uzyskać niesamowity efekt końcowy.

Książka jest prawdziwą perełką. Muszę przyznać, że Wydawnictwo Tekturka ma niezwykłe wyczucie jeśli chodzi o wybór tytułów jakie wychodzą spod ich skrzydeł. Nas każdy jeden zachwyca i bardzo często do nich powracamy. Nie inaczej jest i tym razem :-) 

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ
Komentarze

 1. Wow. Muszę przyznać, że autor miał wyobraźnię tworząc coś takiego :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzadko mam uczucie, że muszę mieć tę książkę. A teraz czuję, że bez niej mój dom będzie niepełny!

  OdpowiedzUsuń
 3. No proszę, nie ma to jak fantazja autora, zaciekawiła mnie ta książeczka :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niezwykle pomysłowa książeczka z nietypowymi bohaterami. Pokazuje, że każdy może przeżyć ciekawą przygodę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak ja się cieszę, że trafiłam na ten wpis 🙆🙆🙆

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie