Przejdź do głównej zawartości

Seria Pies na medal: Baster i Rollek - Wydawnictwo Zielona Sowa

Pies na medal, to seria książeczek autorstwa Barbary Gawryluk. Wydawnictwo Zielona Sowa sukcesywnie wydaje kolejne pozycje. Do tej pory ukazało się już sześć części, a o dwóch najnowszych, chciałam Wam dzisiaj napisać. Cała seria poświęcona jest psom, które na co dzień służą swoją pomocą ludziom. Dzięki tym książkom, możemy lepiej zrozumieć postępowanie na przykład psów ratowników czy przewodników. Jest to niezwykle wartościowa seria, którą bardzo lubimy.Baster. Pies ratowniczy to historia pewnej grupy harcerzy, którzy wybrali się na wycieczkę w góry. Na początku wszystko szło zgodnie z planem, aż do momentu, w którym jeden z uczestników zaginął. Gry pozostali uczestnicy wyprawy, orientują się, że brakuje jednej osoby, rozpoczyna się akcja ratownicza. Harcerze wzywają ratownika. Na miejscu zjawia się także Baster, pies ratowniczy, któremu udaje się odnaleźć. Cała akcja kończy się szczęśliwie i wszyscy bezpiecznie docierają do schroniska. 


Rollek. Pies przewodnik to historia której głównym bohaterem jest Sebastian. Mężczyzna w młodym wieku stracił wzrok na skutek wypadku motocyklowego, od tego czasu jego nieodłącznym kompanem jest Rollek, wyszkolony pies przewodnik. Z książki dowiadujemy się jak wygląda życie z psem przewodnikiem. Jest to opowieść o prawdziwej przyjaźni i oddaniu, która porusza i skłania  do refleksji.Pies na medal, to bardzo wartościowa i ważna seria, którą każdy powinien poznać.

Polecamy serdecznie!!!


Całą serię znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa


Komentarze

  1. U nas też gości cała seria o psie na medal. Bardzo ciekawa i fajna. Nie ukrywam, że bez tych ksiązek ominęło by nas wiele ciekawostek na temat pracy psów.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie