Przejdź do głównej zawartości

REFLO Smart - najlepszy kubek treningowy polecany przez logopedów!!!

Dzisiaj przyszedł czas na wpis do którego przygotowywaliśmy się przez ostatnie trzy miesiące. Mowa będzie o kubku treningowym REFLO Smart, który towarzyszy synkowi od pierwszych dni rozszerzania jego diety. Właśnie minęło 3 miesiące od kiedy Nikoś z niego korzysta i dzisiaj opiszemy Wam jak sobie z nim radzi i czy warto zainwestować w ten kubek :-) 
Nikodem gdy tylko skończył pół roku zaczął stopniowo przechodzić na stały pokarm. Mleko oczywiście nadal było (i nadal jest) podstawą jego diety, jednak zaczął także spożywać inne posiłki. W tym samym czasie, zaczął także dostawać do picia wodę. Od początku wiedziałam, że będę starała się nauczyć go jak najszybciej pić z kubka. W tym celu postanowiłam dokładnie rozeznać się na rynku, co takiego on oferuje. Podczas tych poszukiwań trafiłam na kubek treningowy REFLO Smart i postanowiłam sprawdzić czy sprawdzi się u synka :-) 
Jak widać na załączonych zdjęciach Nikoś bardzo lubi korzystać z kubka :-) Ale zacznijmy od początku. Pierwsze próby picia z kubka REFLO kończyły się różnie :-) Z reguły większość wody lądowała na ubranku synka. Jednak nie możemy oczekiwać aby 6 miesięczny bobas od razu opanował tą trudną sztukę. W tym miejscu muszę podkreślić, iż kubek od pierwszego dnia skradł serce Nikodema i synek z ogromnym zaangażowaniu podejmował kolejne próby picia z niego. Każdy tydzień przynosił kolejne sukcesy, obecnie niespełna 9 miesięczny synek samodzielnie pije z kubka REFLO Smart :-) 
Czym wyróżnia się kubek REFLO, że okrzyknięty został najlepszym kubkiem treningowym polecanym przez logopedów!!!

Po pierwsze, jest bezpieczny dla zgryzu. Dla mnie to najistotniejsza cecha, jednaki inne są także nie bez znaczenia. Kubek jest niezwykle poręczny i lekki, dzięki czemu maluszki radzą sobie z jego trzymaniem bardzo dobrze. Nie bez znaczenia jest wkładka, którą umieszcza się wewnątrz kubka, której zadaniem jest zmniejszyć strumień lejącej się wody. Dzięki temu, iż kubek jest przeźroczysty, dziecko widzi kąt nachylenia płynu i jest w stanie go ocenić. Ponadto materiał z którego wykonane są kubki jest w pełni bezpieczny, nie zawiera niebezpiecznych ftalanów ani BPA przez co spełnia standardy UE. Kubki produkowane są w Stanach Zjednoczonych.    Ponadto kubek pozwala na usprawnienie ruchów języka do dojrzałego połykania, ćwiczy umiejętność dzielenia porcji a brzegi kubka pozwalają na ułożenie go za dolną wargą co powoduje poczucie prawidłowego picia. 
U nas kubek sprawdza się fantastycznie i jest z nami podczas śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji :-) Towarzyszy nam także podczas zabaw w ogrodzie :-) Jeżeli macie w domu maluszka, przed którym przygoda z nauką picia, to z czystym sumieniem polecamy Wam kubek Reflo Smart!!!  

 

Kubek REFLO Smart znajdziecie TUTAJ

Komentarze

 1. Muszę przyznać, że ten kubek zrobił na mnie ogromne wrażenie. Maluch może poczuć się przez chwilę jak dorosły :) Świetne rozwiązanie 👍

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje wychowane na doidy, ale ten też wygląda fajnie :) Teraz już za stary na takie eksperymenty, jednak polecę znajomym :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny "wynalazek". Aż żal, żenie trafiłam na niego, kiedy nasz Bąbel byl malutki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zadowolenie synka najlepszą rekomendacją :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Teraz to już chyba mamy wszystko jeżeli chodzi o akcesoria dla dzieci! Bardzo przydatny gadżet!

  OdpowiedzUsuń
 6. Jako logopeda też polecam ten kubek do nauki picia! Dobre rozeznanie było, bo wybraliście najlepiej!

  OdpowiedzUsuń
 7. U mnie koleżanka ma taką dzidzię, chętnie polecę jej ten kubek :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetnie, że tak szybko maluch opanował picie z kubeczka i unikniecie tych wszystkich okropniastych niekapków, butelek i innych takich :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny jest taki kubeczek. Może pomyślę o takim dla mojego Nikosia. Tylko on wszelkie kubki czy miski bardzo gryzie i zaraz zrzuca z blatu, tak więc mało co z nich wypija. 😁

  OdpowiedzUsuń
 10. Woow. Nawet nie wiedziałam, że są takie cuda na rynku. Widać, że fajny kubek.

  OdpowiedzUsuń
 11. Moja córka jest przed zakupem peirwszego kubka, wiec zapewne zwróci na niego uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 12. Widać od razu, że używanie go daje wiele radości :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie wiedziałam o istnieniu takich kubków :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie