Przejdź do głównej zawartości

Przechlapane! Kto (nie) zmoknie? - REBEL

Dziś przedstawiamy Wam iście letnio - wakacyjną grę rodzinną, pod bardzo przewrotną nazwą Przechlapane! Kto (nie) zmoknie? W niewielkich rozmiarów metalowym pudełku mamy sporą dawkę dobrej zabawy. Gra ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa REBEL i skierowana jest dla dzieci od 6 roku życia. Grać w nią może od 3 do 6 osób.
W pudełku znajdziemy:

- 18 drewnianych pionków w 6 kolorach,
- 6 żetonów,
- 37 naklejek,
- basen 3D (opakowanie),
- oraz instrukcję.

Przed pierwszą rozgrywką należy przykleić naklejki na pionki (na przód oraz spód pionków oraz jedną na basenie). Każdy zestaw pionków w danym kolorze otrzymuje numery od 1 do 3. 


Przed rozpoczęciem rozgrywki należy ustawić wszystkie pionki losowo nad brzegiem basenu (tu dno pudełka wraz z planszą basenu ułożoną na dnie. Następnie każdy z graczy losuje jeden żeton, który kolorem będzie odpowiadał pionkom danego zawodnika. Ważne jest aby pozostali gracze nie wiedzieli jaki posiadamy kolor pionków. Pozostałe żetony odkładamy zasłonięte na bok. Po tak przygotowanych elementach można zacząć zabawę.


Rozgrywka jest dość szybka, trwa ok 10 minut i jest niezwykle dynamiczna. Zasady są niezwykle proste, przez co gra spodoba zarówno starszym przedszkolakom jak i nieco starszym dzieciom. Każdy gracz w swojej turze wybiera jeden pionek stojący nad brzegiem i podnosząc, sprawdza jaki znajduje się na nim numer. Kolejnym krokiem jest przesunięcie wybranego pionka o tyle pól ile wskazuje numer na nim. Kierunek jest dowolny, jedna nie można go zmieniać w trakcie ruchu. Jeżeli na miejscu docelowym stoi pionek, to zostaje on wepchnięty do basenu i stawia na tym miejscu swój pionek. 
Celem graczy jest wepchnięcie pionków przeciwników do basenu zanim nasze tam się znajdą. Ponieważ nikt nie wie jakiego koloru gracze mają pionki, gra ma element losowości, ale także pozwala na wprowadzenie własnej taktyki poprzez zmylanie przeciwników i blefowanie. Gra jest niewielkich rozmiarów, przez co idealnie sprawdzi się podczas wakacyjnych wyjazdów. Zajmuje niewiele miejsca i zmieści się w każdej wypchanej po brzegi walizce :-) Elementy zostały bardzo starannie wykonane, wszystko jest tutaj przemyślane i współgra ze sobą tworząc jedną z fajniejszych gier jakie znalazły się w naszym domowym zbiorze.  
Zwycięzcą kończy się w chwili gdy nad basenem pozostają pionki tylko w 2 kolorach. Zwycięzcą zostaje gracz którego pionek stoi bliżej trampoliny. Jeżeli odległość ta jest dla obu graczy taka sama, zwycięzcą zostaje gracz, którego pionek ma wyższy numerek.


Przechlapane! Kto (nie) zmoknie? to bardzo pomysłowa gra rodzinno - rozrywkowa. Posiada wszystkie cechy gry idealnej. U nas to hit tegorocznych wakacji i jestem przekonana, że nie tylko tych :-)

Polecamy serdecznie!!!


Grę znajdziecie TUTAJ

https://www.wydawnictworebel.pl/

Komentarze

 1. Bardzo fajna rodzinna gra, w szczególności na deszczowe dni :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się sympatyczna gra, na rodzinne granie z dziećmi, mnóstwo uśmiechów. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O proszę, kolejna świetna gra! Pomysłowość producentów zaskakuje coraz bardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ale oryginalna gra! nie słyszałam o niej wcześniej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubimy tę grę i często ja ze sobą zabieramy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale cudna gra! Proste reguły i moc zabawy. To lubię!

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo pomysłowa. Nie spotkałam się jeszcze z podobną grą, musi być ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawa i oryginalna gra.Chyba nawet wiem, komu mogłabym taką kupić

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)