Przejdź do głównej zawartości

Nie ma to jak sąsiedzi - Wydawnictwo Debit

 Dziś chciałam Wam napisać o książce, która bardzo pozytywnie zaskoczyła naszą całą rodzinkę :-) Nie ma to jak sąsiedzi autorstwa Agnieszki Taborskiej to przede wszystkim bardzo pomysłowa a przy tym zabawna historia dość nietypowych mieszkańców pewnej kamienicy. Nie osobiście zachwyciła koncepcja tej książki. Muszę przyznać, że dla nas było to pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki, jednak po tak udanym debiucie już nie mogę się doczekać, aż zasiądziemy do kolejnej lektury Pani Taborskiej. Książka na rynku ukazała się nakładem Wydawnictwa Debit. 


Książka składa się z dziewiętnastu rozdziałów, pierwszy z nich jest wprowadzeniem z którego dowiadujemy się o kamienicy, gdzie cała akcja książki będzie miała miejsce. Kolejne rozdziały to opisy poszczególnych lokatorów tej jakże osobliwej kamienicy. Czytelnicy poznają perypetie między innymi Strusi Cierpliwych, Słonia, Meduzy Miejskiej, Pchły Zrozpaczonej jak również Kangurzycy z Kangurzątkiem, Żyrafi Osobnej czy Smoka Nieistniejącego.  
Życie w kamienicy toczy się własnym torem. Każdy z jego lokatorów uwielbia się przeprowadzać i robią to dość często. Każde zwierzę charakteryzują inne cechy i preferencje co do lokum w którym mieszka, jednak sąsiedzi potrafią zadbać o to aby każdy z mieszkańców czuł się komfortowo w zajmowanym obecnie mieszkaniu. Pomoc sąsiedzka jest w tym przypadku nie do ocenienia. Bo kto lepiej niż dzięcioł przygotuje odpowiednią ilość wiór, tak aby strusie mieli gdzie chować swoje głowy no kto lepiej niż Kogut Konsjerż zapanuje nad całą tą jedną wielką przeprowadzką :-)  Książka jest niezwykle ciepła, pomysłowa, przepięknie zilustrowana i co najważniejsze pouczająca. Prezentuje wartości najwyższe takie jak poczucie własnej odrębności ale także buduje poczucie wspólnoty. Nas zachwyciła bardzo i z pewnością nie raz jeszcze do nie wrócimy. Jeżeli szukacie niebanalnej i wciągającej lektury, która sprawdzi się zarówno dla przedszkolaka jak i starszaka, to z całego serca polecamy Wam właśnie tą pozycje. Na pewno nie będziecie zawiedzeni :-)


Polecamy serdecznie!!!Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Debit
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie