Przejdź do głównej zawartości

Lisek Urwisek - Wydawnictwo Nasza Księgarnia

O tym, że w naszym domu uwielbiamy grać w gry planszowe, pisałam wielokrotnie. Z tego powodu w naszym domu dość często pojawiają się kolejne tytuły, a te po które sięgamy najczęściej opisuję na blogu. Dziś będzie o kolejnej świetnej pozycja, która niedawno ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Lisek Urwisek to gra kooperacyjna, co oznacza, że wszyscy gracze zamiast ze sobą rywalizować, wspólnie próbują zrealizować stawiany przez grę cel. U nas takie gry sprawdzają się najlepiej, pozwalają nam wspólnie sprawdzić przyjemnie czas. 
W pudełku znajdziemy:

- planszę,
- 4 pionki detektywów,
- 3 kostki,
- 16 kart podejrzanych lisów,
-16 kart liska urwiska,
- 12 żetonów wskazówek, 
- figurkę lisa,
- dekoder wskazówek
- oraz instrukcja.Podczas rozgrywki, gracze wcielają się w role detektywów a ich zadaniem jest odnaleźć sprytnego liska urwiska, który był na tyle śmiały, że odważył się wkraść do wiejskiej chatki i zabrał z niej świeżutko upieczone ciasto. Gracze starają się jak najszybciej odnaleźć sprawcę tego zuchwałego czynu, jednak czas mają ograniczony, gdyż lisek zmierza do swojej norki, a gdy uda mu się tam dotrzeć, gracze nie zdołają go schwytać. 


Przed rozpoczęciem gry musimy rozłożyć planszę, na każdym z czterech brzegów układamy po cztery karty podejrzanych lisów (dwie dowolne odsłaniamy). Następnie układamy na planszy żetony wskazówek (na wyznaczonych polach) oraz wkładamy jedną kartę liska urwiska do dekodera wskazówek (zgodnie z instrukcją zawartą w opisie). Kolejnym krokiem jest ułożenie pionków detektywów na środku planszy. Na koniec ustawiamy figurkę Liska na polu z wizerunkiem liska oraz kładziemy trzy kostki obok planszy. Po takich przygotowaniach, możemy rozpocząć nasze śledztwo. 
Każdy z graczy na początku swojej tury musi podjąć decyzję, którą z dwóch opcji będzie realizował. Swoją decyzję musi podać pozostałym graczom. Następnie rozpoczynają się rzuty kostkami. Następnie gracz przesuwa swój pionek maksymalnie o tyle pól ile wybranych symboli wypadło na kostkach. Ruchy pionkiem mogą być w pionie poziomie, w prawo lub lewo. Zakazane jest przesuwanie pionków na skos. Jeżeli gracz stanie na pole z żetonem wskazówki, umieszcza go w dekoderze i przesuwa ruchomy element i sprawdza czy pokaże się zielona kropka. Jeżeli wspomniana kropka pojawi się, oznacza to że lisek, którego poszukujemy posiada widniejący na żetonie przedmiot. Teraz należy odłożyć wszystkie odkryte liski, które danego przedmiotu nie posiadają. 


Gra dobiega końca gdy zaistnieje jedna z trzech poniższych sytuacji:

- gracze wskażą Liska Urwiska,
- obok planszy pozostała tylko jedna karta podejrzanego listka,
- figurka lisa dotrze do swojej norki.


Gra Lisek Urwisek to przykład bardzo ciekawej gry kooperacyjnej, która dostarcza rozrywki zarówno dużym jak i małym miłośnikom planszówek. U nas gra sprawdza się doskonale. Bardzo lubimy nasze wieczory przy planszy a dzięki wspólnemu celowi jaki stawia przed nami gra i współpracy, zabawa jest jeszcze przyjemniejsza.

Polecamy serdecznie!!!


Grę znajdziecie TUTAJ

Gry Nasza Księgarnia

Komentarze

 1. Jaka fajna, kolorowa gra! Sama chętnie bym w nią zagrała!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale genialne, chętnie byśmy pograli.

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczny ten lisek , a nawet bym rzekła ,że bardzo przystojny :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdzieś już to widziałam, wygląda super! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. uwielbiam to wydawnictwo! Muszę się rozejrzeć za nową grą :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna gra uwielbiamy kooperacyjne gry bez rywalizacji i negatywnych emocji.

  OdpowiedzUsuń
 7. Lisek jest świetny, też bardzo lubimy w niego grać :) Bez rywalizacji i w przyjemnej atmosferze ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo sympatyczna oprawa graficzna gry, miło będzie spędzić z nią rodzinny czas. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Na pewno spodobałaby się mojemu synkowi :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie