Przejdź do głównej zawartości

Jak być super - seria książeczek od Wydawnictwa Esteri

Dziś chciałam Wam napisać o wyjątkowej serii książek dla dzieci Jak być super autorstwa legendarnego amerykańskiego pisarza Muuro Leaf. W skład serii wchodzą trzy tytuły i w Polsce wydane zostały przez Wydawnictwo Esteri. Każda pozycja to prawdziwa uczta dla miłośnika słowa drukowanego. Zabawne a do tego wyszukane teksty, rozbawią nie tylko dzieci ale i dorosłych. Wszystkie trzy pozycje to prawdziwe perełki wśród książek dla dzieci traktujące o zdrowiu, manierach oraz czytaniu.  
Mycie zębów jest super traktuje ogólnie o zdrowiu i zdrowych nawykach. Tytuł sugeruje, że możemy mieć do czynienia jedynie z wąskim tematem mycia zębów, jednak tak nie jest. Autor porusza tu wiele kwestii z tej tematyki takich jak choćby zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, dbałość o czystość, konieczność mycia rąk, wypoczynek czy tytułowe mycie zębów. Teksty są krótkie, zabawne i co najważniejsze trafiają do młodego odbiorcy. Dzięki tej lekturze, dzieci dowiedzą się jak ważne są codzienne, z pozoru nieistotne czynności związane z higieną osobistą, odżywianiem czy aktywnością fizyczną. 


Dobre maniery są super, to bardzo oryginalny i przy okazji zabawny przewodnik po zasadach dobrego wychowania. Mamy tu opisy zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych wzorców zachowań. Zabawni bohaterowie tacy jak "Krzykacz", "Chytrus", czy "Ziewacz" z całą pewnością na długo zapadną w dziecięcej pamięci. Z tą lekturą, z pozoru nudna nauka savoir vivre stanie się niezwykłą przygodą i pozwoli maluchom w szybki sposób opanować odpowiednie wzorce zachowań, które wykorzystają w codziennym życiu, na placu zabaw, w przedszkolu czy szkole. 


Czytanie jest super, to prawdziwa pochwała dla książek i czytania. Autor z dużą dozą humoru opowiada o tym jaką wspaniałą przygodą jest czytanie. Czynność tą przedstawia jako jedną z najciekawszych form spędzania wolnego czasu, i tak też jest w rzeczywistości.  To idealna pozycja zarówno dla małych moli książkowych jak i tych dzieci, którzy jeszcze nie odkryli radości jaką daje poznawanie kolejnych bohaterów i przeżywanie z nimi przygód, które zdarzyć się mogą jedynie na kartach książek. 


Seria książek autorstwa Muuro Leaf''a to prawdziwe perełki. Humorystyczne teksty uzupełniają zabawne ilustracje. Całość idealnie się komponuje tworząc niezwykle wartościowe lektury. U nas książki spodobały się chłopcom i bardzo często do nich wracamy. To jedne z tych pozycji, które powinny znaleźć się w każdej domowej biblioteczce.

Polecamy serdecznie!!!


Całą serię znajdziecie TUTAJ

Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo esteri

Komentarze

  1. Pierwszy raz widzę i jestem zachwycona tymi książeczkami. Zawierają duży element wychowawczy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Przekonałaś mnie, przy najbliższej okazji znajdą się w naszej domowej biblioteczce

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie