Przejdź do głównej zawartości

Ence - pence, co mam w ręce - Wydwnictwo Debit

Ence - pence, co mam w ręce to pełna uroku książeczka, która nawiązując do wszystkim bardzo dobrze znanej zabawy, pokazuje siłę dziecięcej wyobraźni. Jest to dzieło Haifa Mohareba Sawarka, natomiast przecudne ilustracje stworzyła Maya Fidawi. Książka po raz pierwszy ukazała się w języku arabskim w 2017, w Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa Debit w 2019 roku.  
Główną bohaterką jest mała dziewczynka z dość swawolną fryzurką o imieniu Ela. Mała bohaterka postanowiła ukryć "coś" w dłoni, teraz każdy kogo spotka na swojej drodze, będzie starał się odgadnąć co takiego dziewczynka ma w swojej rączce. Okazuje się jednak, że jest to dość trudne zadanie i nikomu nie udaje się rozwikłać tej zagadki. W szranki stają sąsiadka dziewczynki, napotkane zwierzaki a nawet jej mama oraz tata, i mimo, iż każdy podejmuje próby, nikomu się nie udaje zgadnąć, co takiego Ela skrywa w swojej dłoni. Gdy kolej przychodzi na dziadka dziewczynki, ten także stara się odgadnąć, cóż takiego jego wnuczka ma w dłoni. Czy uda mu się odgadnąć? O tym przekonajcie się sami, a jeżeli jesteście ciekawi co takiego Ela miała w rączce, koniecznie sięgnijcie po tą książkę.Książeczka została bardzo ładnie i starannie wydana. Mamy tu twardą okładkę i gruby papier. Jednak to co wyróżnia tą pozycję obok ciekawej treści, to ilustracje, które wszystkie zostały umieszczone w pionie. Ence - pence, co mam w ręce to zaskakująca i pełna dziecięcej magii opowieść. Treść jest bardzo interesująca dla młodych miłośników książeczek i z całą pewnością przypadnie do gustu zarówno chłopcom jak i dziewczynkom, a dość zaskakujące zakończenie wywoła uśmiech na każdej zarówno małej jaki i dużej buźce :-)

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo DebitKomentarze

  1. Mamy te książeczkę od dawna! Świetna lektura i bardzo wartościową w treści. Przede wszystkim bardzo ciepła. 😃

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)