Przejdź do głównej zawartości

Detektyw Pingwin i Forteca Tajemnic - Wydawnictwo Zielona Sowa

Z twórczością Alexa T. Smitha mieliśmy przyjemność zetknąć się przy okazji serii książeczek o sympatycznym piesku imieniem Kostek. Od początku wiedziałam, że osoba, która stworzyła Państwa Wyglancowanych (u których tytułowy bohater mieszkał) skazany jest na sukces. I nie myliłam się :-) Obok kolejnych tytułów wspomnianej już serki, który każdy staje się bestsellerem, pisarz stworzył kolejną znakomitą postać, która rozbawi każdego. Mowa oczywiście o dość specyficznym detektywie, którego drugi tom przygód właśnie ukazał się na rynku nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa.   
Detektyw Pingwin i Forteca Tajemnic to kolejna zagadka z którą nasz bohater musi się zmierzyć. A muszę Wam powiedzieć, że nie będzie to takie proste zadanie, zważywszy na dość nieprzewidywalne zwroty akcji. Tym razem główny bohater wraz ze swoim przyjacielem Colinem będą starali się rozwikłać zagadkę zaginionych zwierząt. Jednak zanim zostaną podjęte kroki ku temu aby zadanie zostało wykonane, nasz Detektyw Pingwin będzie musiał pokonać strach przed lataniem a także... a tego już nie zdradzę, przekonajcie się sami :-). Dodam tylko, że akcja jest niezwykle szybka a kolejne wątki przemykają z szybkością światła :-) 


Druga część serii o Detektywie Pingwinie to prawdziwa gratka dla wszystkich młodych miłośników książek detektywistycznych. Tajemnice, zagadkowe znaleziska i postacie z dość nie jasnymi zamiarami to coś co zainteresuje każdego. U nas książka bardzo wciągnęła Ignacego i z niecierpliwością czekamy już na kolejny top przygód tego sympatycznego bohatera. 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie