Przejdź do głównej zawartości

Cat Stax od REBEL

Gry logiczne bardzo często pojawiaj się na blogu, powód jest dość prosty, zarówno nasz syn jak i ja z mężem uwielbiamy takie układanki. Ostatnio postanowiliśmy podjąć wyzwanie i zmierzyć się (niemalże już z legenda wśród gier logicznych) z Cat Stax. Gra ukazała się po raz pierwszy na rynku w roku 2016 i od razu zyskały rzeszę fanów. W Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa REBEL.    
W pudełku znajdziemy:


- 44 układanki wraz z rozwiązaniami,
- 12 plastikowych kotów (o różnej wielkości i kształcie),
- oraz instrukcje. 


Karty dzielą się na cztery poziomy (każdy kolor oznaczony jest innym kolorem). Na jednej stronie mamy określony poziom, pokazane koty, które należy ułożyć na planszy, samą planszę oraz określenie ilości poziomów. Po drugiej stronie mamy podane rozwiązanie danego układu. Wszystko jest czytelne i gracz bez najmniejszych problemów jest w stanie odczytać wszystkie niezbędne informacje.    

Cat Stax to gra logiczna przeznaczona dla jednego gracza. Polega na układaniu określonych elementów na danej płaszczyźnie. W zestawie mamy cztery poziomy zadań od najprostszych dla początkujących poprzez zaawansowane, ekspert aż do mistrza. O ile dwa pierwsze poziomy są dość proste o tyle dwa ostatnie wymagają już dość dużej wprawy w układankach logicznych. Koty są różnej wielkości oraz mają inne kształty. Różnią się także kolorem, dzięki temu łatwo można je rozróżnić, dzięki temu szybko można przygotować potrzebne elementy w danym układzie. Sama gra polega na wybraniu danego układu oraz przygotowaniu potrzebnych elementów. Gdy wszystko jest gotowe pozostaje tylko uruchomić szare komórki i starać się znaleźć pasujący układ kotów.


Poziomy i układy są bardzo zróżnicowane a koty można kłaść na planszy w poziomie, pionie, bokiem czy góry nogami. Każdy kierunek jest dozwolony o ile mieści się w wyznaczonej przestrzeni planszy. 

W trudniejszych poziomach, dla dzieci dość skomplikowane może okazać się nawet odwzorowanie układu widniejącego na odwrocie karty. Może to być świetne ćwiczenie percepcji wzrokowej oraz motoryki małej, gdyż dość małe elementy trzeba dość precyzyjnie układać.  

Kotki są bardzo urocze, niektóre mają fikuśnie zawinięte ogonki, inne smukle prezentują swoje wdzięki :-) są na tyle miłe dla oka że spodobały się także najmłodszemu w naszej rodzinie :-) Nikoś lubi się nimi bawić, przygląda się im i przekłada sobie z rączki do rączki :-)


Cat Stax to świetna gra logiczna. Dzięki bardzo dużej rozbieżności w poziomach sprawdzi się zarówno dla nieco starszych dzieci jak i dorosłych miłośników logicznych układanek. U nas sprawdza się bez zarzutu :-)


Polecamy serdecznie!!!


Grę znajdziecie TUTAJ

https://www.wydawnictworebel.pl/

Komentarze

  1. Bardzo pomysłowa gra. Uwielbiam koty, więc w taką wersję z przyjemnością bym zagrała. 😁

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdaje się, że to naprawdę świetna gra - logiczme myślenie wymaga odpowiedniego treningu :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)