Przejdź do głównej zawartości

Cat Stax od REBEL

Gry logiczne bardzo często pojawiaj się na blogu, powód jest dość prosty, zarówno nasz syn jak i ja z mężem uwielbiamy takie układanki. Ostatnio postanowiliśmy podjąć wyzwanie i zmierzyć się (niemalże już z legenda wśród gier logicznych) z Cat Stax. Gra ukazała się po raz pierwszy na rynku w roku 2016 i od razu zyskały rzeszę fanów. W Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa REBEL.    
W pudełku znajdziemy:


- 44 układanki wraz z rozwiązaniami,
- 12 plastikowych kotów (o różnej wielkości i kształcie),
- oraz instrukcje. 


Karty dzielą się na cztery poziomy (każdy kolor oznaczony jest innym kolorem). Na jednej stronie mamy określony poziom, pokazane koty, które należy ułożyć na planszy, samą planszę oraz określenie ilości poziomów. Po drugiej stronie mamy podane rozwiązanie danego układu. Wszystko jest czytelne i gracz bez najmniejszych problemów jest w stanie odczytać wszystkie niezbędne informacje.    

Cat Stax to gra logiczna przeznaczona dla jednego gracza. Polega na układaniu określonych elementów na danej płaszczyźnie. W zestawie mamy cztery poziomy zadań od najprostszych dla początkujących poprzez zaawansowane, ekspert aż do mistrza. O ile dwa pierwsze poziomy są dość proste o tyle dwa ostatnie wymagają już dość dużej wprawy w układankach logicznych. Koty są różnej wielkości oraz mają inne kształty. Różnią się także kolorem, dzięki temu łatwo można je rozróżnić, dzięki temu szybko można przygotować potrzebne elementy w danym układzie. Sama gra polega na wybraniu danego układu oraz przygotowaniu potrzebnych elementów. Gdy wszystko jest gotowe pozostaje tylko uruchomić szare komórki i starać się znaleźć pasujący układ kotów.


Poziomy i układy są bardzo zróżnicowane a koty można kłaść na planszy w poziomie, pionie, bokiem czy góry nogami. Każdy kierunek jest dozwolony o ile mieści się w wyznaczonej przestrzeni planszy. 

W trudniejszych poziomach, dla dzieci dość skomplikowane może okazać się nawet odwzorowanie układu widniejącego na odwrocie karty. Może to być świetne ćwiczenie percepcji wzrokowej oraz motoryki małej, gdyż dość małe elementy trzeba dość precyzyjnie układać.  

Kotki są bardzo urocze, niektóre mają fikuśnie zawinięte ogonki, inne smukle prezentują swoje wdzięki :-) są na tyle miłe dla oka że spodobały się także najmłodszemu w naszej rodzinie :-) Nikoś lubi się nimi bawić, przygląda się im i przekłada sobie z rączki do rączki :-)


Cat Stax to świetna gra logiczna. Dzięki bardzo dużej rozbieżności w poziomach sprawdzi się zarówno dla nieco starszych dzieci jak i dorosłych miłośników logicznych układanek. U nas sprawdza się bez zarzutu :-)


Polecamy serdecznie!!!


Grę znajdziecie TUTAJ

https://www.wydawnictworebel.pl/

Komentarze

  1. Bardzo pomysłowa gra. Uwielbiam koty, więc w taką wersję z przyjemnością bym zagrała. 😁

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdaje się, że to naprawdę świetna gra - logiczme myślenie wymaga odpowiedniego treningu :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie