Przejdź do głównej zawartości

Tosia czeka na braciszka - Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Pojawienie się w domu nowego członka rodziny, zawsze wywołuje wiele emocji. Z reguły są to bardzo pozytywne uczucia takie jak radość czy duma, jednak dla dzieci, zwłaszcza jedynaków, taka sytuacja jest dużą niewiadomą, która może wywoływać poczucie niepewności, zagrożenia a nawet strachu. Jak odpowiednio przygotować malucha na nadchodzące zmiany? Obok rozmów i wspólnych przygotowań, warto także sięgnąć po odpowiednią książkę. Wydawnictwo Nasza Księgarnia niedawno wydało bardzo wartościową kartonówkę Tosia czeka na braciszka, która pomaga lepiej zrozumieć i zaakceptować nową sytuację.Małą Tosię poznajemy w chwili, gry rodzice informują ją, iż niebawem zostanie starszą siostrą. Dziewczynka zaczyna się zastanawiać, jak zmieni się jej codzienność, gdy na świecie pojawi się młodsze rodzeństwo. Z jednej strony zaczyna odczuwać strach i niepokój. Boi się o zdrowie swojej mamy, która ma dla niej coraz mniej czasu. Z drugiej strony cieszy się, że może sama wybrać dla maluszka ubranka. Gdy na świat przyszedł braciszek Tosi, dziewczynka zaczyna dostrzegać wiele pozytywów. Maluszek bardzo lubi spędzać z nią czas i zawsze się śmieje z jej żartów. Starsza siostra bardzo się angażuję w pomoc przy opiece nad braciszkiem, co sprawia jej wiele radości oraz powoduje że jest dumną starszą siostrą. 

Książeczka ma niewiele tekstu, jednak w tym przypadku liczy się jakość a nie ilość. Autorka w mistrzowski sposób ukazuje cały wachlarz uczuć i emocji, jakie z reguły pojawiają się u dzieci w obawie przed nieznanym. Udało się jej także bardzo ładnie opisać budzące się uczucia w stosunku do nowego braciszka. 

Tosia czeka na braciszka, to bardzo wartościowa i potrzebna lektura, która może stać się bardzo przydatnym "narzędziem" w rękach przyszłych rodziców, a dzieciom pozwoli na oswojenie się z nową sytuacją jaka ich czeka. Książki dla dzieci to zawsze trafiony pomysł na prezent, a opisana dzisiaj pozycja sprawdzi się zarówno dla rodziców jak i dzieci. 

Polecamy serdecznie!!!


Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

Komentarze

 1. Przepiękne ilustracje! I urzekło mnie, że Tosia też czasem chce być dzidziusiem - znamy to bardzo dobrze ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętam jak sami przygotowywaliśmy dziecko na takie wydarzenie

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedy Tosiek czekał na braciszka, też przygotowywaliśmy go do tego. Wiele rozmawialiśmy, na spacerach pokazywaliśmy rodziny z wózkami 😉nimi oczywiście były książki. Dla mnie one są zawsze podporą, kiedy chcę poruszyć z nim jakiś temat, a nie wiem, z której strony zacząć 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Pojawienie się rodzeństwa to spora rewolucja dla starszaka. Książeczka z tak pięknymi rysunkami na bank pomoże oswoić temat.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie ze są takie książeczki dla maluchów

  OdpowiedzUsuń
 6. Ilustracje są prześliczne. Fajna i bardzo pomocna książeczka

  OdpowiedzUsuń
 7. Kolorowa i bardzo zachęcająca. Do tego tematyka odpowiednia dla szkraba czekajacego na kolejnego członka rodziny

  OdpowiedzUsuń
 8. Z doświadczenia wiem, że takie książki są bardzo pomocne :) przerabiałam to całkiem niedawno i korzystałam z takich pomocy ☺️

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajnie, że powstają takie książeczki które pomogą starszemu rodzeństwu ławic się z myślą że już niebawem będą mieć braciszka albo siostrzyczkę.

  OdpowiedzUsuń
 10. ciekawa i pouczająca lektura

  OdpowiedzUsuń
 11. Takie książeczki bardzo pomagają w wielu życiowych sytuacjach. My nie mieliśmy jak urodził się młodszy, jakoś daliśmy na szczęście radę...

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetna książeczka, wydaje się bardzo edukacyjna, ułatwia z oswojeniem się, że w domu pojawi się nowy członek rodziny :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Kiedyś mieliśmy podobną z Wydawnictwa Skrzat 😁

  OdpowiedzUsuń
 14. bardzo lubimy książeczki od Naszej Księgarni, mamy kilka i czytamy każdego dnia

  OdpowiedzUsuń
 15. Przepiękne ilustracje ciekawe

  OdpowiedzUsuń
 16. Dzieci boją się zmian, tak samo zresztą jak i dorośli. Akurat do powiększenia rodziny można się przygotować a takie książki bardzo pomagają.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)