Przejdź do głównej zawartości

Spacer z psem - Wydawnictwo Media Rodzina

Dzisiejszy wpis poświęcony będzie najnowszemu dziełu Svena Nordqvista autora kultowej serii książek o staruszku Pettsonie i jego kocie Findusie. Tym razem artysta stworzył dzieło, które wręcz eksploduje gamą kolorów, detali i szczegółów. Spacer z psem to picturebook, daremnie w nim szukać choćby jednego drukowanego słowa, jednak każda rozkładówka to niesamowita historia, którą można opowiadać setki razy, za każdym razem w zupełnie inny sposób. W Polsce dzieło pochodzącego ze Szwecji autora wydane zostało przez Wydawnictwo Media Rodzina. 
Jak możemy przeczytać w krótkim opisie książki, główny bohater całej historii postanawia pomóc swojej cioci i wyprowadza jej dość sporych rozmiarów psa na spacer. Od tego momentu rozpoczyna się podróż marzeń. Dwaj kompani wyruszają pociągiem, który zawozi ich do ZOO gdzie można podziwiać przeróżne zwierzęta. Kolejnym przystankiem na ich mapie to wizyta na plaży oraz w dość osobliwym miasteczku. Trafiają także do uroczego sadu pełnego soczystych owoców i warzyw.   
Zamysł autora aby pobudzić wyobraźnię odbiorcy został zrealizowany w 100 procentach. Każda z rozkładówek to niesamowita historia. Mamy tu mnóstwo postaci, przeróżne obiekty na tyle oryginalne aby móc popuścić wodze fantazji podczas tworzenia własnych opowiadań. Ponadto moją uwagę zwrócił fakt, iż autor nie zachował proporcji wielkości.  
Ostatecznie Spacer z psem dobiega końca a wraz z nim kończy się pewien etap. Książka zachwyciła mojego 8-latka, który z ogromnym zapałem odszukuje kolejnych detali i tworzy kolejne opowiadania. Osobiście jestem pod wielkim wpływem tej pozycji. Jest to niezwykle inspirująca i pobudzająca wyobraźnię publikacja, która zachwyci każdego bez względu na wiek.

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Media RodzinaKomentarze

 1. Niezwykła publikacja i jakże inspirująco kolorowa. Ilustracje są przepiękne i dopracowane w każdym calu. Nie dziwię się, że jesteś pod jej wielkim wpływem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacyjna, jest i u nas na blogu 😁. Początkowo nie byliśmy przekonani ale szybko to się zmieniło 👍

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzadko widuje się tak piękne , misterne ilustracje! Prawdziwa perełka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacyjne ilustracje, ależ można pofantazjować.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niesamowite ilustracje są w tej książce. Mnóstwo szczegółów do nazywania z dzieckiem. Super 😁

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Łapacz snów - pomysł na ozdobę do dziecięcego pokoju od GraweLove + K O N K U R S

Lada dzień powitamy na  świecie naszego drugiego synka :-) Jak mogliście się przekonać czytając nasz blog, przygotowania na ten dzień trwają już kilka ładnych miesięcy :-) Większość już przygotowana, pozostało jeszcze tylko kilka szczegółów, w tym dokończyć dekorowanie pokoju młodego. Jak tylko wszystko będzie gotowe, na pewno pokażemy Wam go w całej okazałości. Jednak zanim to nastąpi, zdradzimy kilka szczegółów i pokażemy Wam co między innymi będzie zdobiło ściany w pokoju Nikodema. Pierwszą ozdobą, którą chciałam Wam pokazać jest przepiękny łapacz snów w wygrawerowanym jego imieniem. Jeżeli chcecie wiedzieć gdzie takie cuda powstają, to odsyłam Was na stronęGraweLove, gdzie znajdziecie nie tylko łapacze snów, ale także wiele innych ozdób i gadżetów.