Przejdź do głównej zawartości

Ściśle tajne - Wydawnictwo Literatura

Ściśle tajne to książka autorstwa Pawła Beręsewicza. Autor w dwóch niezależnych od siebie opowiadaniach porusza bardzo ważne ale i niezwykle trudne tematy. W pierwszym z nich w bardzo prosty sposób opowiada o przemijaniu i nieuchronnej śmierci, w drugim porusza temat narodzin nowego człowieka. Dwa skrajne tematy, które dzieli tak wiele a zarazem tak dużo łączy. Książka wydana została przez Wydawnictwo Literatura.  
Chłopiec, który jest głównym bohaterem pierwszego opowiadania, ma to szczęście należeć do rodziny wielopokoleniowej. Ma bardzo dobrą relację za swoim pradziadkiem, którego nazywa Małym Dziadkiem. Łączy ich coś jeszcze, zamiłowanie do Klossa oraz pewna ściśle tajna misja, która zostaje powierzona wnukowi przez sędziwego staruszka. Czy Mała Babcia, dotrzyma danego słowa i prześle informację na temat zwyczajów panujących w raju? A może misja zakończy się niepowodzeniem? No cóż tego Wam nie zdradzę, w nadziei, iż sięgniecie sami po tą jakże wartościową pozycję.  
Drugie opowiadanie to już o wiele weselsza historia chłopca, który dowiaduje się, że za pięć miesięcy w jego rodzinie pojawi się kolejny mały brzdąc. W oczekiwaniu na młodszego brata, chłopiec postanawia przeprowadzić pewien eksperyment. A wszystko dlatego, iż nie pamięta swojej wizyty w Paryżu gdy był jeszcze w mamusi brzuszka. Mimo, iż bardzo się stara sięgnąć pamięcią do tego momentu, to niestety, jego najstarsze wspomnienia sięgają wieku 3 lat. Dlatego postanawia zadbać o brata wspomnienia, i zaczyna codziennie mu czytać. Gdy po kilku miesiącach, rodzice pojechali do szpitala, chłopiec nie mógł się doczekać, aż sprawdzi wyniki swojego eksperymentu. Jednak zanim będzie mógł to zrobić, czeka go jeszcze jedna niespodzianka :-)
Ściśle tajne to bardzo mądra i skłaniająca do refleksji książka. Jestem przekonana, że stanie się inspiracją do wielu rozmów na tak ważne tematy jak nowe życie, przemijanie i śmierć. Bardzo się cieszę, że pisarze coraz częściej podejmują takie tematy w książka dla dzieci, gdyż to właśnie one potrzebują największego wsparcia w zrozumieniu zaistniałych sytuacji. Książkę bardzo serdecznie polecamy, nie tylko ze względu na przesłanie jakie sobą niesie, ale także ze względu na taj charakterystyczne ilustracje Macieja Szymanowicza, które bardzo lubimy i cenimy. 

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo LiteraturaKomentarze

 1. Nie znam tego autora, ale ta książeczka mnie zaciekawiła.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękna książeczka, idealna na moment pojawienia się nowego dziecka w rodzinie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podobają mi się te książki. Zarówno pod względem treści, jak i szaty graficznej. U Was zawsze znajdę coś ciekawego 😁

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne ilustracje i wielkość liter super się czyta dzieciom

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne ilustracje. Chętnie kupię książkę.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)