Przejdź do głównej zawartości

Konie i Łodzie - Wydawnictwo Zielona Sowa

 Dzisiaj za sprawą dwóch przecudnych książek, chciałam Was zaprosić na niesamowitą podróż w czasie. Wydawnictwo Zielona Sowa zawsze jest gwarancją ciekawej lektury. Nie inaczej jest i tym razem. Ich dwie nowości zatytułowane Konie i Łodzie, to bajecznie zilustrowane i bardzo ciekawie opisane historie, które pozwolą poszerzyć swoją wiedzę z danych tematów, a może nawet niektórzy odkryją dzięki tym publikacją swoją nową pasję.  Konie to pozycja poświęcona w całości tym czworonogom, które od tysięcy lat towarzyszą człowiekowi. Poza podstawowymi pojęciami takimi jak cwał czy galop z książki dowiadujemy się także jaką drogę przeszły te zwierzęta od udomowienia przez człowieka, przez kolejne wojny w których konie stały się niemalże symbolem, aż do czasów współczesnych, gdzie koń nadal towarzyszy człowiekowi, choć w nieco innych okolicznościach. Książka zawiera mnóstwo ciekawostek i faktów z historii świata, w których to koń odgrywał istotną rolę. Do tego muszę dodać bajeczne ilustracje, które nadają publikacji charakteru. 

Łodzie to równie interesująca pozycja. Ty razem nasza podróż ma miejsce na bezbrzeżnych falach oceanu a głównym bohaterem jest łódź. Ta historia jest równie zaskakująca co intrygująca. Nasza przygoda zaczyna się gdy poznajemy "dłubankę", pierwszą łódź. Następnie poznajemy BARKĘ RE oraz HMS BEAGLE. Sporo uwagi poświęcono także znaczeniu łodzi w handlu, transporcie czy turystyce. Podobnie jak w poprzedniej książce, tak i tutaj mamy cudne ilustracje, dzięki którym książka zyskuje niepowtarzalny klimat.

Obie pozycje to piękne, wartościowe i wciągające publikacje, które zachwycą każdego.

Polecamy serdecznie!!!Książki znajdziecie TUTAJ

 Wydawnictwo Zielona Sowa

Komentarze

  1. Pięknie qydane książki i zazdroszczę migdałowca. Uwielbiam jego kwiaty.

    OdpowiedzUsuń
  2. Genialnie wydane książki. Ja z chęcią poznałabym tytuł "Konie". Tosiek pewnie zainteresowałby się "Łodziami" 😁

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.