Przejdź do głównej zawartości

Egmont Art - Wydawnictwo Egmont

Wydawnictwo Egmont posiada w swojej ofercie jedną z ciekawszych serii, która stale się powiększa. Mowa oczywiście o bajecznie ilustrowanej serii Egmont Art. Na blogu pojawiło się już sporo pozycji, dzisiaj chciałam Wam przybliżyć dwie kolejne, których głównymi bohaterkami są kobiety.Kobiety i nauka. One zmieniły  świat to dzieło Rachel Ignotofsky. Ta bogato ilustrowana, wielkoformatowa publikacja opisuje 50 wybranych kobiet, które miały znaczący wpływ naukę, technikę, inżynierię czy nauki przyrodnicze. Przekrój czasowy jest dość duży gdyż sięga od antyku aż do współczesności. Na liście znalazły się między innymi takie nazwiska jak: Mary Anning, Maria Skłodowska - Curie, Lise Meitner czy Rachel Carson. Na jednej z rozkładówek przedstawiono narzędzia laboratoryjne. W książce znalazły się także dane statystyczne oraz wykres obrazujące odsetek kobiet zatrudnionych w sektorze STEM. Całość została dokładnie przemyślana przez co stanowi wyjątkowo ciekawą i wartościową lekturę. 


Sufrażystki i Sufrażetki. Walka o wolność to dzieło Davida Robertsa. Jest to oparta na wydarzeniach autentycznych opowieść o walce kobiet do prawa wyborczego. Mamy tu nie tylko odważne i nieustraszone bohaterki tamtych czasów ale także mężczyzn, którzy także ramię w ramię walczyli o to prawo dla wszystkich kobiet. Mamy tu opisy znanych na całym świecie aktywistek takich jak choćby Rosa May Billinghurst. Ta książka bardzo dobitnie obrazuje, jak wiele osób musiało walczyć i ile musiało poświęcić aby osiągnąć zamierzony cel. W Polsce kobiety otrzymały prawo wyborcze w roku 1918 czyli po zakończeniu I wojny świtowej, jednak wiele krajów przez kolejne dekady nie udzieliło tego prawa swoim obywatelkom. Dzięki tej lekturze uświadomiłam sobie ile tak naprawdę zawdzięczam osobą walczącym w tak słusznej sprawie jak prawa do głosowania dla kobiet. 


Obie pozycje to bardzo ciekawe i pouczające lektury. Każda z nich ukazuje inne oblicze kobiet, jednak mamy też wspólnym mianownik, którym była wiara i przekonanie o słuszności sprawy.

Polecamy serdecznie!!!

 

Książki znajdziecie TUTAJ i TUTAJ

Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.