Przejdź do głównej zawartości

Czym zająć malucha#6 - Tablice sensoryczne

Kochani, dziś mam dla Was kolejny pomysł na zrobienie ciekawej zabawki sensorycznej dla maluszka. Pokażę Wam dwie tablice jakie zrobiłam przy minimalnym nakładzie materiałów. Dzieci podczas zabawy mogą nie tylko rozwijać zmysł dotyku poprzez eksplorowanie kolejnych faktur ale także ćwiczyć motorykę małą poprzez otwieranie i zamykanie klapek :-)

Mam nadzieję, że spodobają się Wam te pomysły :-)
Do wykonania pierwszej tablicy potrzebowałam:

- ośmiu różnych faktur,
- ośmiu klapek z opakowań po chusteczkach nawilżających,
- drewnianej listewki,
- kleju na gorąco,
- oraz nożyczek.


Wykonanie tablicy jest stosunkowo proste. Na samym początku należy odrysować plakietki na arkuszach i je wyciąć. Kolejnym krokiem jest przyklejenie arkuszy do zdjętych z chusteczek nawilżających klapek. Na koniec przyklejamy je do listewki.Poniżej zdjęcia jak Nikoś bawi się tablicą :-)

Do drugiej tablicy jaką wykonałam użyłam tektury falistej firmy Bambino w różnych kolorach. Tutaj w odróżnieniu od poprzedniej tablicy każda tabliczka ma taką samą fakturę, różnią się kolorem. Na tablicy jest 12 okienek w sześciu kolorach. Każdy kolor występuje podwójnie, dzięki czemu planszę można wykorzystać także jako grę memory.  

Na koniec kilka zdjęć Nikosia podczas zabawy. 

Kolorowy Świat Bambino

Komentarze

  1. Mamy identyczną matę, a te tablice sensoryczne są super. A tak zapytam z ciekawości robiła Pani kiedyś tablicę manipulacyjną?

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam, super pomysl👍gdzie można kupić taka matę?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie