Przejdź do głównej zawartości

Książkożercy - nowa seria do samodzielnego czytania - Wydawnictwo Wilga

Wydawnictwo Wilga jak zawsze doskonale zna upodobania i potrzeby swoich małych czytelników. Każda ich kolejna nowość to ciekawa, pięknie wydana i zilustrowana publikacja, która zdobywa serca dzieci. Nie inaczej  jest z najnowszą trzypoziomową serią Książkożercy, skierowaną do dzieci rozpoczynających swoją przygodę ze słowem drukowanym. Trzy pierwsze tytuły czyli Super Marian nad jeziorem, Akcja Jogi oraz Bomberka to urocze historie, które ukazują sprawy dnia codziennego. Mamy tu relację pomiędzy rodzeństwem, pomoc innym czy choćby tak ostatnio często podejmowany temat gier komputerowych. 
Super Marian nad jeziorem to książeczka z pierwszego tzw. poziomu  A. Mamy tu króciutkie jedno lub dwa zdania na stronie. Historia przedstawia losy Jacka, który na swoje urodziny dostał wymarzoną konsolę. Od tego momentu, nie rozstawał się z nią, grając nieustannie w grę Super Marian. Nawet podczas rodzinnego wyjazdu nad jezioro, Jacek zrezygnował ze wspólnej zabawy z Bartkiem na rzecz gry. Jednak pewne wydarzenia pozwoliły chłopcu zrozumieć co traci i odłożył konsolę na bok. 

Akcja Jogi to drugi tytuł z serii i zarazem kolejny poziom. Tekstu jest tu nieco więcej niż w powyższym tytule, jednak nadal na tyle mało, że nie zniechęci on młodego czytelnika by po nią sięgnąć. Co do treści to mamy tu klasyczne opowiadanie detektywistyczne. Kuba i Ida to dwoje małych szkrabów, którzy z wielką radością służą swoją pomocą w wyjaśnianiu różnych zagadek. Tym razem udaje im się ustalić do kogo nalży znaleziony przez nich rudy kotek.  

Bomberka to tytuł trzeciej pozycji i zarazem najwyższego poziomu C. Ta historia jest już nieco bardziej rozwinięta i wymaga większego skupienia od czytelnika. Bohaterami książki są Zuzia i Filip, rodzeństwo, które dzieli dość duża różnica wieku. Dzieci choć są zgodnym rodzeństwem, to jednak w ich  życie wkradła się zazdrość. Dziewczynka marzy o takiej samej kurtce bomberce co ma Filip. Niestety chłopiec jest do niej bardzo przywiązany i nikomu nie pozwala jej ruszać. Jest coś jeszcze, tajemnicza kostka przypięta do zamka kurtki. Co ona symbolizuje i czy Zuzi uda się chociaż raz włożyć na siebie kurtkę brata? 

Książkożercy to kolejna już na rynku seria dla dzieci uczących się czytać. Wśród innych wyróżnia się tematyką, która jest bardzo bliska dzieciom. Bardzo sympatyczni bohaterowie, wciągające historie i cudne ilustracje, które pozwalają lepiej zrozumieć czytany tekst. Ponadto na końcu każdej z publikacji serię pytań dotyczącą treści książki, łamigłówki, słowniczek trudnych wyrazów oraz coś co dzieci uwielbiają czyli naklejki. Mamy ogromną nadzieję, że seria będzie w szybkim tempie się powiększała :-) 


Całą serię znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Wilga

Komentarze

  1. T książeczki są wspaniałe, również je mamy. Jeszcze jest za wcześnie dla Tośka, jednak nigdy nie wiadomo, kiedy nakład się wyczerpie. Dlatego dobrze jest mieć je na "zaś" :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajnie jak dzieci czytają, ja zachęcam komiksami, bo niestety chęci brak....

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie