Przejdź do głównej zawartości

Detektyw Pozytywka na tropie - Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Gry pamięciowe w naszym domu od zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony Ignacego. Nie ukrywam, że mnie i męża bardzo to cieszyło i nadal cieszy. Dobra zabawa, wspólnie spędzony czas oraz trening pamięci w jednym, to coś co musi wywołać uśmiech na twarzy rodziców. Ostatnio nasze serca skradła gra wydana przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia, a której głównym bohaterem jest postać dobrze znana z książek Grzegorza Kasdepki Detektyw Pozytywka. Detektyw Pozytywka na tropie to dzieło jednego z naszych ulubionych autorów gier czyli Reinera Knizia. 



W pudełku znajdziemy:

- 49 płytek, w tym:
                               * 8 płytek z detektywem Pozytywką,
                               * 6 płytek z rowerem,
                               * 4 płytki z kaktusem,
                               * 4 płytki z szachami,
                               * 4 płytki z lupą,
                               * 8 płytek z czajnikiem,
                               * 3 płytki z Martwiakiem,
                               * 12 płytek z panem Mietkiem,
- oraz instrukcje.





Celem gry jest zdobycie jak największej liczby płytek. A jak tego dokonać? Kluczem do sukcesu będą koncentracja, dobra pamięć i odrobina szczęścia 😀😀😀


Przed rozpoczęciem rozgrywka należy potasową wszystkie 49 płytek i ułożyć je obrazkami do spodu w kwadrat 7x7. Po tak przygotowanych elementach gry, można zasiąść do rozgrywki. 


Każdy rodzaj płytek na przypisany numer, na przykład wszystkie płytki z detektywem Pozytywka maja wartość 4. Gracz w swojej turze odkrywa płytki, przy czym sam decyduje, kiedy chce zakończyć swój ruch. Im więcej płytek odkryje, tym większa szansa na ich zdobycie. A jak zdobyć te upragnione plakietki? W danej rudzie należy odkryć ich taka ilość jaka dane płytki maja wartość. Przykładowo jeżeli odkryliśmy trzy płytki z rowerem, który ma wartość trzy, zabieramy wszystkie trzy płytki. Jednak podczas odsłaniania kolejnych płytek gracze muszą wystrzegać się Martwiaka oraz pana Mietka. Wylosowanie tych płytek kończy ruch gracza, nie pozwalając jednocześnie na zabranie zdobytych zgodnie z zasadami płytek. 





Pan Mietek to dość humorzasty jegomość. W zależności od tego kiedy zostanie odkryty, może okazać się pomocny, lub spowodować utratę wszystkich zdobytych w danej turze płytek. Gdy gracz odkryje pana Mietka jako pierwsza płytkę w danej turze, jego ruch kończy się, jednak gracz zabiera płytkę z panem Mietkiem. Będzie ona bardzo cenna przy liczeniu zdobytych w grze płytek.





Gra kończy się w chwili gdy pozostają tylko trzy płytki z Martwiakiem. Wygrywa zawodnik, który zdobył największa ilość płytek. 

Elementy gry można także użyć do tradycyjnej gry memory. My aby nieco utrudnić sobie zadanie wykorzystujemy po trzy płytki :-)







Detektyw Pozytywka na tropie zachwyciła nas przede wszystkim swoją mechanika. Po raz kolejny Reiner Knizia udowodnił swój geniusz i z prostej formy stworzył genialna grę. Podczas rozgrywki wszyscy dobrze się bawią przy jednoczesnym treningu pamięci, koncentracji i skupienia. U nas gra to hit sezonu 😀😀😀 

Polecamy serdecznie!!!


 Grę znajdziecie TUTAJ


Gry Nasza Księgarnia

Komentarze

  1. Trochę jak bardziej skomplikowana wersja Memory, podoba mi się :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajna gra 😁. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. rewelacja! memo to ulubiona gra mojej Liwii, myślę, że ta też jej się spodoba :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Bardzo fajna gra dla dzieci i nie tylko 😉👍

    OdpowiedzUsuń
  5. Pierwsze skojarzenie- memory. Ale ta, nazwijmy ją, rozbudowana wersja jest bardzo ciekawa. Podoba się nam- mi i Synkowi :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. I zapomniałam napisać, że grafika jest świetna :)

      Usuń
  6. Taka gra jest świetna, i to nie tylko dla dzieci! Sama chętnie bym w nią zagrała ;)

    OdpowiedzUsuń
  7. Super wygląda ta gra! Jako dziecko uwielbiałam gry pamięciowe. I kto wie, może to im zawdzięczam taką pamięć. Gdy porównuję z moim partnerem, to on ma zaskakujące dziury ;)

    OdpowiedzUsuń
  8. Mamy tą grę już od dawna i dzieci ją bardzo lubią

    OdpowiedzUsuń
  9. O - taka gra może mi się przydać na zajęcia z dziećmi. Ciekawa jestem tylko, jak sprawdzić się sprawdzi :) bardzo ładna grafika.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.