Przejdź do głównej zawartości

Miś Koralik - Wydawnictwo Wilga

Miś Koralik to tytuł nowej serii książeczek skierowanych do najmłodszych dzieci, wydanej przez Wydawnictwo Wilga. Cztery pierwsze tytuły znalazły się w domowej biblioteczce Nikodema. Synek z dużym zainteresowanie słucha czytanych przeze mnie historii i Misiu i z równie dużym zapałem przegląda ilustracje w książeczkach. Każda z pozycji opowiada o sprawach ważnych i bliskich każdemu z nas. Mamy tu zasady bezpiecznego poruszania się po chodnikach i ulicach, kwestię ekologii i mądrego wykorzystywania wody. Młody czytelnik poznaje także korzyści płynące z noszenia okularów oraz utrzymywania porządku. 


W historyjce zatytułowanej Bulbul Koralik ma niewidzialnego przyjaciela. Owy przyjaciel przemawia do naszego Misia z rur. Nasz bohater, chcąc kontynuować ta jakże interesująca znajomość, zaczyna puszczać wodę. Oczywiście takie zachowanie spotyka się z szybka reakcja mamy Misia, której nie podoba się to, że Koralik marnuje wodę. Na szczęście szybko okazuje się ze tytułowy Bulbul jest także w wannę, czajniku czy doniczce z kwiatkiem. 

Rysa to tytuł kolejne historyjki z Misiem Koralikiem w roku głównej. Tym razem nasz bohater wybiera się na spacer wraz z tata. Miś chciałby zabrać ze sobą mnóstwo zabawek, jednak ostatecznie decyduje się jedynie na hulajnogę. Podczas spaceru Miś chciałby jeździć po ulicy, jednak tata zdecydowanie tego zabrania. Niestety Miś nie słucha rad taty, w konsekwencji czego ulega wypadkowi. Na jego hulajnodze pojawia się tytułowa rysa, która od tej pory będzie przypominać Koralikowi o tym, iż należy słuchać rodziców. 
Okulary to tytuł trzeciej z omawianych dzisiaj pozycji. Tym razem Koralik wraz w towarzystwie swojego dziadka starają się odnaleźć magiczne okulary, które należą do seniora rodu. Gdy binokularowa zostają odnalezione, dziadek czyta wnuczkowi książkę o sowie i jej różowych, magicznych okularach, dzięki którym widzi tylko dobre rzeczy. Koralik pragnie tak jak dziadek i sowa nosić okulary, niestety, dowiaduje się, ze magia okularów działa tylko u osób z wada wzrokuSkarpetki to ostatni z omawianych dzisiaj tytułów serii. W tej części Koralik, podobnie jak duża cześć dzieci, nie chce założyć skarpetek. Okazuje się, iż w jego szufladzie ze skarpetkami panuje ogromny bałagan. Wszystkie skarpetki są rzucone luzem. Mama Misia proponuje mu zabawę w odnajdywanie par skarpetek. Mis odkrywa, że tak na prawdę sprzątanie może być super zabawa.
Mis Koralik to bardzo wartościowa seria książeczek, które nie tylko bawią, ale także przede wszystkim uczą prawidłowych wzorców zachowań. Dzieci słuchając przygód Koralika, z pewnością utożsamia się z bohaterem i przejmą jego poprawne zachowania. Bardzo nas cieszą takie książeczki i mamy nadzieje, ze już niebawem ukażą się kolejne przygody sympatycznego Koralika. 


Całą serię znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Wilga


Komentarze

  1. Śliczne te książeczki i widać że Nikodem ma podobne zdanie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie