Przejdź do głównej zawartości

Jestem Dzieckiem Książek - Wydawnictwo Tekturka

Nasi stali czytelnicy, zapewne wiedzą, iż czerpiemy ogromna przyjemność z czytania. Posiadamy dość sporych rozmiarów domową biblioteczkę, w której znajduje się większość tytułów skierowanych do dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Jednak spośród setki tytułów, możemy wyróżnić kilka pozycji, które są dla nasz szczególne, ze względu na ich treść, temat jaki poruszają czy też ze względu na wyjątkowość ich ilustracji. Do takich pozycji na pewno zaliczymy choćby Wyspę mojej siostry czy Malale i jej czarodziejski ołówek. Jednak ostatnio do tego zacnego grona dołączył kolejny tytuł, mianowicie dzieło duetu Jeffers Winston pod tytułem Jestem Dzieckiem Książki. Już sam tytuł jest dość znamienny i bezpośrednio sugeruje zamiłowanie do czytelnictwa. W Polsce książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Tekturka. 


Książka zachwyca nie tylko treścią, której jest tu niewiele, jednak jak mało która książka, idealnie oddaje głębie jaka kryje się w naszej wyobraźni. Mała dziewczynka przemierzyła ocean słów, i zaprasza napotkanego chłopca, aby wspólnie udali się w dalsza podróż. Wspólnie przechodzą prze góry wyobraźni, zatracają się    w lesie pełnym bajek po to by na końcu swej podróży mogli odnaleźć prawdziwe natchnienie. 


Podkreślenie znaczenia ilustracji, które w dużej części składają się
z fragmentów znanych na całym świecie tekstów powieści, zasługuje na szczególne uznanie. Pomysł jest wręcz genialny,
nietuzinkowy a do tego pozwala czytelnikowi oddać się poszukiwaniom i odkryć granice własnej wyobraźni. Jak dla nas jest to coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. 
Jestem Dzieckiem Książek to hołd złożony każdej z książek jaka powstała i została wydana. To prawdziwe arcydzieło gatunku, które  inspiruje, zachwyca swą prostotą oraz zachęca do dalszego poznawania piękna jakie kryje w sobie każda książka. 

Serdecznie polecamy wszystkim bez względu na wiek i zainteresowania. Książkę znajdziecie TUTAJ

Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo tekturka logo

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie