Przejdź do głównej zawartości

Jacek i Agatka - Wydawnictwo Wilga

Seria z niezapominajka to zbiór kultowych opowiadań, które od lat bawią i uczą kolejne pokolenia dzieci. Jednym z tytułów jaki ukazał się nakładem Wydawnictwa Wilga jest Jacek i Agatka, kultowi bohaterowie dobranocki, która  na ekranach telewizorów można było oglądać w latach 1962-1973. Dziś nowe pokolenie dzieci może poznać przygody tych kultowych już bohaterów, dzięki tej jakże pięknie wydanej publikacji. 
To. Zawiera aż dziewięć opowiadań o perypetiach przesympatycznego rodzeństwa. Agatka, to typowa poukładana i grzeczna dziewczynka, lubi porządek i zawsze słucha starszych, natomiast jej brat Jacek to marzyciel, uwielbia bujać w obłokach i jest gaduła. Jednak ten duet uzupełnia się bezbłędnie. Rodzeństwo wspólnie przeżywa mnóstwo przygód, odkrywając przy tym otaczający ich świat. Są chłonni wiedzy, wnikliwie obserwują otaczający ich świat i trafnie wyciągają wnioski. Teksty autorstwa Wandy Chotomskiej pisane są zarówno wierszem jak i proza. Całość została wzbogacona cudzymi ilustracjami Autorstwa Adama Kiliana. Wszystko świetnie ze sobą współgra tworząc spójna całość.

Jacek i Agatka, to prawdziwa gratka dla miłośników gatunku. Książka bawi, uczy prawidłowych postaw zachowań oraz zwyczajnie cieszy. Pacynki skradły nie tylko Ignacego ale także moje serce.


Polecamy serdecznie!!!

 

Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Wilga

Komentarze

  1. Mamy i bardzo ją lubimy.
    Książeczka ma fajną szatę graficzną.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie