Przejdź do głównej zawartości

Ciocia Jadzia w Transylwanii - Wydawnictwo Media Rodzina

 Bohaterka o której dzisiaj będzie mowa, towarzyszy nam już od dawna. Poznaliśmy już sporo jej przygód, dlatego tak nas ucieszyła wiadomość o kolejnym tomie Cioci Jadzi. Ciocia Jadzia w Transylwanii autorstwa Elizy Piotrowskiej to historia pełna tajemnic z mrocznym zamkiem w roli głównej. Tutaj przygoda goni przygodę, a ciocia Jadzia, jak zawsze, znajdzie wyjście z każdej sytuacji. Cała seria wydawana jest przez Wydawnictwo Media Rodzina.


Ciocia Jadzia jest wesoła, ma głowę pełną  pomysłów, odważna i przebojowa. Dlatego gdy pewnego dnia dowiaduje się, że wraz z bratem otrzymali w spadku po prababci Brunhildzie zamek w Transylwanii, bez wahania postanawia się tam udać, oczywiście w towarzystwie swojej bratanicy. Już sama ich podróż zapowiada się ciekawie, bowiem obie Panie podróżują motorem z przyczepką. Gdy nasze bohaterki docierają do kresu swej podróży, okazuje się, że zamek to dość ponure miejsce. Jakby tego było mało, nowe właścicielki zostały bardzo oschle potraktowane przez majordomusa. Ale jeżeli myślicie, że na tym koniec niespodzianek, to grubo się mylicie. Ciocia Jadzia i jej bratanica,  odnajdą pewne tajemnicze znaki, które będą sugerowały, iż ktoś jest bardzo niezadowolony z ich wizyty. Jedyną osobą, która jest do nich przychylnie nastawiona, to gosposia Luminita. 
Jednak pozytywne nastawienie, optymizm i poczucie humoru Cioci Jadzi i jej bratanicy, sprawią, iż wszystko potoczy się po ich myśli. Jednak nie zdradzę Wam nic więcej w nadziei, iż sami się przekonacie, sięgając po ta jakże ciekawa historie.


Polecamy serdecznie!!!

 Książkę najdziecie TUTAJ

Media Rodzina


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie