Przejdź do głównej zawartości

Zdrowe dania dla bobasów i brzdąców - Wydawnictwo Egmont

Jako iż mam w domu niemowlaka (obecnie trzymiesięcznego) nie obce są mi tematy związane i ich żywieniem. Oczywiście mój maluszek jest jeszcze na mleku, jedna już niebawem rozpocznie swoją przygodę z jedzeniem innych posiłków niż tylko mleczko. Obecnie mamy bardzo dużo możliwości, jest tak popularne ostatnimi czasy BLW czy inne, równie ciekawe metody karmienia i wprowadzania nowych pokarmów do diety maluszków. Z tego też powodu postanowiłam się nieco dokształcić w tym temacie jak i ułatwić sobie nieco życie. W tym celu zaopatrzyłam się w książkę Zdrowe dania dla bobasów i brzdąców autorstwa Shazi Visram oraz Cricket Azima, założycieli firmy produkującej ekologiczne żywność dla dzieci. W Polsce książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.


 
Książka poza ponad siedemdziesięcioma przepisami na pyszne i przede wszystkim zdrowe dania dla dzieci już od 4 miesiąca życia, zawiera także krótki opis historii jak powstała firma Happy Family, która od 2006 roku dba o ta aby maluszki które przechodzą na stałe pokarmy, jadły zdrowo i smacznie. Ponadto poświęcono także sporo uwagi zasadom świadomego żywienia oraz opisano najważniejsze substancje odżywcze w czym się znajdują oraz co wspomagają. Znajdują się tu także tabelki z rozpisanymi pokarmami jakie można podawać niemowlętom w określonym okresie iż życia, jak również ich proporcje. 

 


Nie zapomniano w tej publikacji także o tak ważnej kwestii jak alergie pokarmowe, stosowanie przypraw czy potraw bezglutenowych. Opisano także jak wyrabiać u maluszków zdrowe nawyki żywieniowe oraz najlepsze sposoby przechowywania żywności dla niemowląt i dzieci.
 
 

 
Zdrowe dania dla bobasów i brzdąców bez wątpienie już niebawem na stałe zagości w mojej kuchni. Po przeanalizowaniu większości przepisów, jestem pewna, że synek będzie je zjadał z ogromnym apetytem. Jeżeli szukacie ciekawych pomysłów na zdrowe i pyszne dania dla swoich maluszków, to zdecydowanie polecam Wam tą pozycję, na pewno Was nie zawiedzie :-)
 
 
Książkę znajdziecie TUTAJ
 
Egmont Polska
 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie