Przejdź do głównej zawartości

Łubudu! Zręcznościowa gra od Alexander

Dzisiaj chcieliśmy Wam zaprezentować grę zręcznościową Łubudu! Jest to nowość jaka nie dawno pojawiła się na rynku firmy Alexander. Jednak dla miłośników gier firmy Aleksander, takich jak my, zawartość pudełka od razu była znajoma. Otóż elementy tej gry stanowią połączenie bardzo popularnych innych trzech gier tego wydawnictwa. Mowa o Pamięci 3 D w której kostki stanowią główny element gry. Druga gra to Wzory, kolory memory, w której także znajdziemy żetony kół, trójkątów oraz kwadratów. Ostatnią grą jest także gra zręcznościowa Nawlekaj, nie czekaj, w której mamy dość sporych rozmiarów kule. Opisywana dzisiaj gra ma jeszcze inne elementy dwie wielkości kul, których osobiście nie kojarzę z innych gier.    
 
 
W pudełku znajdziemy:
 
- 12 małych kul,
- 12 średnich kul.
- 12 dużych kul,
-12 kostek,
- 6 żetonów kółek,
- 6 żetonów kwadratów,
- 6 żetonów trójkątów,
- 16 kart wzorów,
- klepsydrę,
-długopis,
- notes,
 - oraz instrukcję.

 
Po dokładnym przestudiowaniu instrukcji, dowiadujemy się, iż są trzy warianty gier Łubudu!. W każdym z nich potrzebujemy nieco innych elementów jednak w każdej z nich zadaniem graczy jest ustawiać określone lub dowolne elementy jeden na drugim, tak aby powstała wieża nie zawaliła się.

 
W pierwszym wariancie gry każdy z graczy otrzymuje zestaw rekwizytów (po dwie kule w trzech rozmiarach, dwie kostki oraz po jednym żetonie z każdego rodzaju). Konieczne jest także użycie dołączonych do zestawu 16 kart ze wzorami.
 
Potasowane karty kładziemy wzorami do dołu. Pierwszy z graczy odsłania pierwszą z góry kartę. Następnie na określony znak wszyscy gracze zaczynają układać wieżę ze swoich elementów zgodnie ze wzorem na karcie. Osoba, która jako pierwsza ułoży cały wzór otrzymuje jeden punkt. Gra kończy się, gry wszystkie karty zostaną użyte. Zwycięzcą zostaje osoba z największą ilością punktów.  
W drugim wariancie gry, gracze wykorzystują wszystkie elementy gry i starają się ułożyć jak najwyższą wieże. Gracz sam decyduje w którym momencie chce skończyć budowę swojej wieże, a za każdy wybudowany poziom otrzymuje po jednym punkcie. Jednak kolejny gracz aby otrzymać punkty, musi ułożyć wieżę wyższą od swojego poprzednika. Po zakończeniu 5 rund, następuje podliczenie punktów i wyłonienie zwycięzcy.   


 
Trzecim wariantem gry jest układanie wieży w określonym czasie. Tym razem do zabawy każdy z graczy potrzebuje po dwie kule w każdym z rozmiarów, dwie kostki i po jednym żetonie z rodzaju. Konieczne jest także użycie klepsydry, która będzie odmierzać czas na wykonanie zadania. Gracz w swojej turze układa dowolną wieżę, jednak w tym wariancie nie można kłaść płaskich elementów na siebie, muszą być przedzielone kulami lub kostką. Ile pięter uda się ułożyć graczowi w określonym czasie, tyle punktów otrzymuje. Po pięciu rundach podliczamy punkty i zawodnik z największą ich ilością zostaje zwycięzcą.
 
Łubudu! to gra, która sprawdzi się zarówno dla przedszkolaka jak i starszaka. Rozgrywka zapewnia wiele emocji i śmiechu. Jednak obok dobrej zabawy mamy także drugi, bardzo ważny aspekt edukacyjny. Podczas gry dzieci ćwiczą koncentrację, precyzji ruchów, cierpliwości, zręczności, koordynacji ręka oko oraz opanowania. U nas gra jest zdecydowanym hitem.
 
Polecamy serdecznie!!!

 
Grę znajdziecie TUTAJ
 
Alexander Toys
 
 


Komentarze

 1. Widziałam ją już na jakimś blogu, ale nie wiem czy ja mogłabym w nią grać, chyba bym dostała szału :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Super ! Mojej córce na pewno by sie spodobało :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałam już tą gre i mega mi się podoba

  OdpowiedzUsuń
 4. Sympatyczna gra na ćwiczenie zręczności i wyobraźni przestrzennej, mam wrażenie, że dla dzieci i dorosłych. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniale rozwija motorykę

  OdpowiedzUsuń
 6. Genialna gra :D Też na firmę patrze sentymentalnie bo w technikum miałam u nich praktyki <3

  OdpowiedzUsuń
 7. Mamy wiele gier od Alexander Toys. Do tej często wracamy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Alexander ma genialne gry. Mamy swoje ulubione, a ten jeszcze nie znamy :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie