Przejdź do głównej zawartości

Pralnia pierza - Wydawnictwo Literatura

Dzisiejsza młodzież narażona jest na wiele więcej przykrych sytuacji, niż to miało miejsce jeszcze przed dwiema dekadami. Wszechobecny internet stał się narzędziem nie tylko do komunikowania się między sobą. Przy jego wykorzystaniu można na przykład kogoś obrażać, gnębić czy szantażować. Na co dzień słyszymy takie historie w wiadomościach, czytamy o nich w prasie czy wysłuchujemy stojąc w kolejce w sklepie. Powszechnie mówi się o braku tolerancji wśród młodych ludzi. Oczywiście nie tyczy się to każdego, jednak ten powszechny trend obejmuje dość spore grono ludzi. Dlatego też tak ważne jest aby od najmłodszych lat rozmawiać z dziećmi na tematy takie jak: tolerancja, odmienność czy wartości niematerialne jak na przykład przyjaźń i miłość. Bardzo dobrym pretekstem do rozpoczęcia takich rozmów jest książka. To swego rodzaju pewniak, pod warunkiem, że dobierzemy odpowiednią pozycję do tematu jaki chcemy podjąć z dzieckiem. Dla wszystkich, którzy chcą porozmawiać ze swoimi pociechami na tematy trudne, choć niezmiernie istotne takie jak np. tolerancja czy odmienność to polecamy książkę Doroty Combrzyńskiej - Nogali pod tytułem Pralnia pierza. Pozycja na rynku ukazała się nakładem Wydawnictwa Literatura. Znajdziemy tu osiem opowiadań. W każdym z nich występują inni bohaterowie, jednak wszystkie łączy wspólny mianownik w postaci poruszanych tematów. Mamy tu opowiadanie o tolerancji, przyjaźni wsparciu i odwadze,  akceptacji, altruizmie, solidarności, zaufaniu czy ochronie środowiska. Każde z nich porusza, skłania do refleksji oraz jest idealnym pretekstem do rozpoczęcia rozmów z dziećmi.  Jedna z historii opowiada grupie z pozoru bardzo różnych dzieci, które chodzą do tej samej klasy. Gdy zostają przydzieleni do jednej drużyny i muszą pracować nad wspólnym projektem pojawia się problem. Jola uważała się za najmądrzejszą w klasie, jednak nie umie współpracować z innymi. Czy uda się jej pokonać własne słabości i nawiąże przyjaźń? Tego Wam nie zdradzę, przekonajcie się sami podczas lektury. Innych opowiadań nie będę Wam opisywać, jednak jestem pewna, że podobnie jak ta opisana powyżej także Was zachwycą. Książka poza wspaniałym i bardzo mądrym tekstem, wyróżnia się także ilustracjami. Ich autorką jest Grażyna Rigall, które ma doskonałe wyczucie. Jej rysunki idealnie komponują się z tekstem, tworząc spójną całość.Pralnia pierza to jedna z tych książek, którą powinno poznać każde dziecko. Podejmuje bardzo ważne tematy i pokazuje jak można sobie radzić w różnych z reguły trudnych sytuacjach. U nas książka stała się pretekstem do wielu ciekawych rozmów. Z całą pewnością to jedna z ważniejszych pozycja w naszej domowej biblioteczce i nie raz do niej powrócimy. 

Polecamy serdecznie!!!
Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Literatura


Komentarze

  1. Wiele pozytywnych przesłań, po taką książkę warto sięgnąć, czytać ją z dziećmi i o niej rozmawiać. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Razem z rodzeństwem już od dłuższego czasu korzystamy z pralni - www.msm.warszawa.pl. Gwarantują jakość i niskie ceny.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie