Przejdź do głównej zawartości

Laurka dla Babci

Dziś mamy dla Was kolejny, bardzo prosty w wykonaniu pomysł na laurkę dla Babci. Prosty kwiatuszek z plasteliny, na pewni spodoba się każdej Babci :-)

Do wykonania laurki potrzebujemy:

- kolorowego papieru,
- tektury falistej,
- plasteliny,
- kleju, 
- nożyczek,
- oraz ołówka i okrągłego przedmiotu (do obrysu).


Na początek zginamy nasz papier na pół i z tektury falistej wycinamy dwa cieniutkie paski, które ozdobią naszą laurkę. Po wycięciu, przyklejamy je na górze i dole kartki. 
Następnie obrysowujemy na środku kółko i wyklejamy je plasteliną, tworząc nie dużej wielkości kule po czym delikatnie je rozcieramy. Czynność tą kontynuujemy aż cały nasz kwiatek będzie wylepiony.


Na koniec w środku umieszczamy żółtą kulkę :-)


Kolejnym krokiem jest wylepienie łodygi i liści. 

A oto efekt końcowy Ignasia pracy :-)Jak myślicie Babcia będzie zadowolona? :-)

Kolorowy Świat Bambino

Komentarze

  1. Przepiękna laurka. My też ostatnio zrobiliśmy kilka propozycji karteczek dla dziadków. Jeśli nie widziałaś-zapraszam :) Plastelina od Bambino jest świetna. Ma mocne kolory, jest plastyczna i nie brudzi rąk.

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne matki. U Was, jak już coś powstaje, to na wysokim poziomie artystycznym 😘

    OdpowiedzUsuń
  3. Wow! Super pomysł i świetne wykonanie!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie