Przejdź do głównej zawartości

Encyklopedia dla dzieci - Centrum Edukacji Dziecięcej

W naszej domowej biblioteczce niedawno pojawiła się Encyklopedia dla dzieci autorstwa Rafała Różyckiego, Piotra Basińskiego oraz Grzegorza Jazdona. Jest to nowość na rynku wydana przez Centrum Edukacji Dziecięcej

Na ponad 300 stronach znajdziemy opisy zjawisk i zagadnień z takich działów jak:

- kosmos,
- nasza planeta,
- świat roślin i zwierząt,
- ciało człowieka,
- dzieje ludzkości,
- nasza codzienność,
- nauka,
- technika,
- mapy świata,
- Polska,
- oraz flagi państw świata.Wybrane zagadnienia zostały opisane w bardzo jasny i przystępny dla sposób. Słownictwo jest na tyle zrozumiałe, że nie powinno sprawiać trudności nawet młodszym dzieciom. Poza tekstem wydanie to charakteryzuje się dużą ilością bardzo ładnych zdjęć, dzięki czemu łatwiej jest zrozumieć opisywane zagadnienia. 


Z encyklopedii dowiemy się między innymi o planetach układu słonecznego, nieważkości, skałach wnętrza Ziemi czy skąd się biorą tkaniny. Czytamy także o ewolucji, energii, hodowli zwierząt, rolnictwie czy falach elektromagnetycznych. Mamy także dział poświęcony w całości Polsce oraz przegląd map zarówno świata jak i poszczególnych kontynentów. Nie zabrakło także flag państw świata. Na samym końcu znajduje się indeks wszystkich pojęć. 


Encyklopedia dla dzieci to książka, która powinna znaleźć się w każdym domu w którym są dzieci. Pięknie wydana, w prosty sposób opisująca najważniejsze zagadnienie z wybranych tematów oraz bogato ilustrowana. Idealnie sprawdzi się jako prezent!!!


Polecamy serdecznie!!!Książkę znajdziecie TUTAJ

Centrum Edukacji Dziecięcej

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.