Przejdź do głównej zawartości

BIOBLO klocki przyszłości - Piatnik + K O N K U R S

Po świąteczno - noworocznej przerwie powracamy do Was z nową porcją inspiracji, pomysłów na ciekawe zabawy i wciągające lektury. Rozpoczynamy od naszego największego odkrycia ostatnich tygodni czyli klocków BIOBLO. Jak zapewne wiecie, zabawa klockami to jedna z ulubionych form spędzania wolnego czasu w naszym domu. Budujemy wspólnie, rodzinnie jak i indywidualnie. Ignacy uwielbia konstruować kolejne budowle czy też wymyślać nowe zabawy przy użyciu klocków. Jednak muszę przyznać, iż posiadamy sporą ilość przeróżnych klocków, to klocki BIOBLO są jedyne w swoim rodzaju i skradły serca całej naszej czwórki. My posiadamy zestaw składający się z pięciu koloró o znawie Rainbow MIX. Nawet Nikodem z ogromnym zapałem i starannością je testuje :-). W Polsce dystrybutorem tych klocków jest firma Piatnik.
 


Co jest tak niezwykłego w tych klockach? Przede wszystkim ich unikalny design. Każdy klocek jest tych samych wymiarów (różnią się jedynie kolorystyką) i ma kształt prostokąta. Jednak to co wyróżnia je spośród tradycyjnych klocków to ich środek, który ma unikalną strukturę plastra miodu. Dzięki temu klocki można wykorzystać do wielu zabaw m. in. puszczania baniek mydlanych, czy przeplatania. Sprawdzą się także idealnie na podświetlanym stoliku czy podczas wieczornych zabaw z lampką. Młodsze dzieci z powodzeniem mogą wykorzystać klocki do nauki podstawowych kolorów, ćwiczenia kategoryzacji według koloru, sekwencji czy naśladowania. Podczas nauki liczenia sprawdzą się jako liczmany. Dla starszych dzieci mogą posłużyć do nauki kodowania, czy ćwiczeń myślenia analogicznego. Układanie symetrycznych obrazów na płaszczyźnie także stanowi świetną zabawę połączoną z nauką. Jednak klocki BIOBLO to przede wszystkim niesamowity bodziec rozwijający wyobraźnię, kreatywność, koncentrację, precyzję ruchów ręki jak również koordynację wzrokowo - ruchową. Sprawdzają się zarówno w zabawie zespołowej jak i indywidualnej a tworzone z nich konstrukcje (pomimo, iż klocki w żaden sposób nie łączą się ze sobą) są stabilne, co pozwala na tworzenie dość skomplikowanych i wysokich konstrukcji. 
 
 
 

 

 
Klocki BIOBLO są ekologiczne co oznacza, że są bezpieczne nawet dla najmłodszych. W 50% wykonane są z drewna, drugą połowę stanowią trociny i plastik poddany recyklingowi. Nie zawierają szkodliwych plastyfikatorów, PVC ani BPA. Łatwo utrzymać je w czystości, wystarczy umyć je w wodzie z mydłem, dokładnie opłukać i wysuszyć. Nic się z nimi nie dzieje pod wpływem wody, zarówno kształt jak i barwa pozostają niezmienione. 
 
 
Klocki dzięki sowjej budowie świetnie sprawdzają się także do zabaw z cieniem :-) Potrzebny jest jedynie słoneczny dzień i odpowiednio padające promienie słoneczne :-)

 


 

 
U nas klocki okazały się przysłowiowym "strzałem w dziesiątkę". Ignacy z tatą potrafią godzinami tworzyć mosty, remizy strażackie czy katedry. Młodszy synek czerpie radość z obserwacji i burzenia niewielkich wierz :-). Klocki pozwalają na tworzenie nie tylko w przestrzeni ale także na płaszczyźnie, dzięki czemu sprawdzą się dla dzieci od 3 roku życia i posłużą na długie lata.


 

 

 


BIOBLO to klocki idealne, które pokocha każdy bez względu na wiek. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka wersji klocków o różnej ilości elementów. My posiadamy średniej wielkości zestaw składający się z 100 części. Do zestawu dołączona jest także książeczka ze wzorami do kopiowania. Jednak przy BIOBLO ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia :-)
 POLECAMY SERDECZNIE!!!
 


 

Klocki BIOBLO znajdziecie TUTAJ

 

Strona Główna

A teraz mamy dla Was niespodziankę :-)

 
K O N K U R S ! ! ! A W NIM DO WYGRANIA Zestaw klocków BIOBLO Friend Ship 40 elementów

Aby wziąć udział w Konkursie należy:
 
* w komentarzu pod tym postem na blogu,  lub na facebooku napiszcie komu chcecie podarować ten zestaw klocków i dlaczego
 
    * polubić profil sponsora na facebook firmy Piatnik TUTAJ
 
 
 
Regulamin konkursu
 
1. Organizatorem Konkursu jest blog I&K W Domowym Zaciszu. 
 
2. Sponsorem nagrody jest Piatnik
 
3. Czas trwania konkursu: od 18 stycznia 2019 do 25 stycznia 2019
 
4. Nagrodą w konkursie są:
 
* jeden zestaw klocków BIOBLO Friend Ship 40 elementów (widniejący na zdjęciu powyżej).

5. Wyłonienie zwycięzcy odbedzie się poprzez losowanie.
 
6. Wyniki zostaną ogłoszone do 7 dni po zakończeniu Konkursu.
 
7. Po ogłoszeniu wyników zwycięzcy mają 7 dni na przesłanie na adres annakozakiewicz8424@gmail.com danych do wysyłki. W przypadku nie dostarczenie danych na czas, nagroda zostanie przyznana innej osobie wybranej w drodze losowania. 
Każdy uczestnik może dodać tylko jedno zgłoszenie (komentarz). 
 
8. Wysyłka nagród jedynie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.
 
9. Udział w konkursie jest dobrowolny.
 
10. Ta promocja nie jest sponsorowana, prowadzona, administrowana ani związana z Facebookiem  w żaden sposób. Uczestnik przyjmuje do wiadomości, że dostarcza informacje organizatorowi promocja i nie Facebookowi. Podane przez uczestnika informacje będą wykorzystane jedynie do organizacji Konkursu (w tym dostarczeniu nagród). 
 
 
UWAGA!!!

 
Wzięcie udziału w konkursie wiąże się z zapoznaniem i zaakceptowanie polityki prywatności bloga I&K W Domowym Zaciszu zgodnego z RODO. Regulamin znajdziecie TUTAJ
 
 
Życzymy powodzenia :-)


W Y N I K I ! ! !

Zestaw klocków trafia do Jupik Ch.

Gratulujemy :-)

Zwycięzcę proszę o kontakt na maila z danymi do wysyłki :-)
  

Komentarze

 1. Takie fajne klocki, że aż sam bym się chętnie pobawił :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Dlacki chciałabym podarować najlepszemu konstruktorowi w naszej rodzinie, czyli Filipowi.
  Z pewnością będą dla niego odpowiednie

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniała zabawka, takie klocki nie tylko bawią ale przede wszystkim edukują, wpływają na kreatywne myślenie przestrzenne i kształtują osobowość a później jak nic z Waszego synka wyrośnie świetny inżynier lub architekt :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Klocki bardzo fajne! Żałuję, że za moich czasów nie było takich zabawek :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniałe są! Ja chciałabym wygrać takie klocki dla Tosia. Gdy Nikoś będzie większy, budowałby z nich wspólnie z bratem :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Komu podarowałabym takie klocki? Pierwszą myślą z pewnością jest mój synek. Co prawda dopiero ma półtorej roku, acz jak na swój wiek jest bardzo rozumnym i mądrym chłopcem, który klocki pokochał praktycznie od razu. A jeśli w dodatku są ciekawe i rozwijają inne zmysły, tym zabawa jest ciekawsza. Faktura tych klocków wydaje się być wręcz genialna, w sam raz dla małego odkrywcy i lubującego się w różnych kształtach budowniczego. Z pewnością byłaby to dla niego świetna niespodzianka, a dla mnie możliwość wypicia ciepłej herbaty (co jak co, w zimnej się nie lubuję, a synek jest bardzo absorbującym dzieckiem, chociaż, cholera, uwielbiam spędzać z nim czas).
  Jeśli jednak miałabym wybrać kogoś spoza mojej najbliższej rodzinki byłby to Kubuś albo Przemuś. Są to kuzyni małego budowlańca (który pasję do budowania musi mieć po tatusiu, nawiasem mówiąc - inżynierze budowlanym), a z którymi uwielbia spędzać wspólnie czas i łobuziakować. Takie klocki zdecydowanie poskromiłyby taką grupę chłopców, zainteresowały na dłużej i pozwoliły na spędzenie cudownego, rodzinnego czasu na wspólnej zabawie ;)

  Pozdrawiam, Aga ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspaniały pomysł na preznt i cudowne klocki ja chciałabym takie klocki dla swojej chrześnicy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Genialne sa - kochamy klocki - dziewczynki codziennie siedza i tworza swoje dzieła - takie klocki to zdecydowanie byłoby dla nich nowe wyzwanie - Gram -:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Rozważam udział w konkursie. Lubię takie nieco niestandardowe klocki, bo dają duże pola do kreatywności.

  OdpowiedzUsuń
 10. Takimi klockami można bawić się w najróżnorodniejszych wariantach, klocki dla małego i dużego miłośnika kreatywnych zabaw. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wyraziste kolory, a to zawsze pomaga w zabawach klockami. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo fajne klocki! Jestem pewna, że spodobałyby się mojej siostrzenicy Hani!

  OdpowiedzUsuń
 13. Klocki idealne dla mojego syna - już widzę bazy, które z nich tworzy

  OdpowiedzUsuń
 14. Pierwszy raz widzę takie klocki! Prezentują się całkiem inaczej niż wszystkie, które do tej pory widziałam. Mój najmłodszy syn bardzo lubi bawić się klockami, więc z chęcią zgłaszam się do konkursu i gram o klocki dla niego :) Z tych klocków Hubi wyczarował by niejedną budowlę i niejeden pojazd - bo wyobraźnię mój 3 i półletni syn ma wielką :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Fantastycznie się zapowiadają :) Ja tam bym podarowała te klocki Stasiowi i Franiowi co by korzystali z nich poza zabawą do terapii ... Zachęciłabym ich do układanek lewopółkulowych rzecz jasna przy użyciu tychże klocków :D

  OdpowiedzUsuń
 16. chciałabym podarować klocki pewnej 4 latce, którą poznałam w przedszkolu, a która czeka na adopcję. Bardzo polubiłam Karolinkę, mam z nią zajęcia logopedyczne, bo rozwijamy jej mowę...byłaby szczęśliwa, gdyby mogła bawić się TAKIMI klockami

  OdpowiedzUsuń
 17. Pierwszy raz widzę te klocki. Ciekawe takie inne niż wszystkie

  OdpowiedzUsuń
 18. Prześwietne klocki! Zupełnie inne niż wszystkie klocki dostępne na rynku. Wcześniej nigdy takich nie widziałam. Bardzo kreatywne, bo nie tylko bawią, ale jak widać potrafią też uczyć. Niebanalne konstrukcje układa Twój synek :-) i ma w tym wszystkim małego pomocnika :-)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 19. Klocki synkowi bym sprezentowała.
  Radości z nimi miałby co nie miara!
  Uwielbia różne konstrukcje z klocków budować,dlatego chciałabym mu takie klocki podarować !
  Klocki wyobraźnię rozwijają, na dzieci dobry wpływ mają !
  A klocki BIOBLO są takie inne, wyjątkowe. Wiktorek cieszyłby się, że ma klocki nowe!

  OdpowiedzUsuń
 20. O tych klockach jeszcze nie słyszałam. Widzę, ze zabawa nimi jest fajna.

  OdpowiedzUsuń
 21. Takich klocków to jeszcze nie widziałam, można się nimi bawić na tyle sposobów :-)

  OdpowiedzUsuń
 22. Unikalny design tych klocków robi wrażenie. Kochamy drewniane klocki.

  OdpowiedzUsuń
 23. Podchwytuję pomysł na prezent, ucieszy każde dziecko. :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Klocki chce podarować córce, bo kończy 3 lata i w koncu legalnie mogłaby się bawi się zabawkami 3+.

  OdpowiedzUsuń
 25. Klocki niby proste w swojej formie, ale dzięki temu pewnie pobudzają kreatywność u dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 26. Egoistycznie zgarnęłabym je dla siebie, aby po długim ciężkim dniu w pracy, móc się zrelaksować. No dobrze, czasami pożyczyłabym je Synkowi, który kocha klocki- wszystkie klocki świata ;)

  OdpowiedzUsuń
 27. Mamy je od ponad roku i bardzo je lubię. Często siadamy z Jasiem na podłodze i wymyślam coraz to nowe budowle

  OdpowiedzUsuń
 28. Klocki chcialabym podarowac synkowi (3.5l) aby pomoc zblizyc mu sie poprzez zabawe z nimi do mlodszej siostry gdyz bardzo opornie i na dystans ja traktuje:) klocki rozwijaja wyobraznie, mysle ze synek mialby niezła frajde z budowania i zabaw z nimi . Mam nadzieje ze pomoglby by nam przelamac niechec malego do siostry i nauczyly wspolnej zabawy w budowaniu i burzeniu a taķze wielu innych :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Ale fajne klocki, spodobałyby się moim dzieciom. :)

  OdpowiedzUsuń
 30. B-bardzo chętnie te klocki córeczce podaruje,
  I-iskierce mojej Julci, która jutro trzecie urodziny świętuje.
  O-ona wszelkie klocki ponad wszelkie zabawki miłuje,
  B-bardzo chętnie, w skupoeniu cale dnie buduje i konstruuje.
  L- lubi z klocków stwarzać domki, miasteczka i wsie
  O-od pierwszego wejrzenia pokochałaby klocki Bioblo gdybym mamusia wygrała jej na urodzinki jej :)
  Ewelina Pikula

  OdpowiedzUsuń
 31. Klocki idealne na zimowe wieczory! Właśnie ostatnio doskwiera nam nudaaaaa. Wszystko jest beeee, a tu jeszcze tydzień antybiotyku i siedzenia w łóżku!!! Synek byłby zachwycony nowymi - jeszcze nam nie znanymi - klockami. Kocha tworzyć, budować, wymyślać, konstruować! Chciałbym zobaczyć ten jego błysk w oku ze oto ma przed sobą kilka godzin wspaniałej odkrywczej zabawy. Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem czemu mnie nie podpisało... Bożenka S-ka

   Usuń
 32. Klocki sprawiłyby wiele radości mojemu synkowi. Codziennie patrzę jak uczy się nowych rzeczy i czynności. Cieszy mnie każdy jego mały kroczek. Klocki BIOBLO są genialne w swojej prostocie! Płytki które są identyczne, a dają tak dużo możliwości tworzenia! Świetnie wpływają na motorykę, rozwijają wyobraźnię, przyciągają wzrok pięknymi kolorami, są niezwykle bezpieczne no i wyróżniają się wśród innych tym że są ekologiczne! Ostatnio często łapiemy infekcje, więc częste siedzenie w domu sprawia że musimy sobie urozmaicać czas. Bardzo byśmy chcieli pobawić się klockami BIOBLO, aby wspólnie tworzyć nie tylko piękne budowle, ale również piękne wspólne wspomnienia!

  OdpowiedzUsuń
 33. (B)ardzo chciałabym te klocki wnusiowi podarować,
  (I)ch kolorami każdy dzień mu cudownie malować,
  (O)ne rozwinęłyby świetnie jego wyobraźnię,
  (B)ezpieczeństwo zapewniły podczas zabawy właśnie,
  (L)ewą i prawą rączką ćwiczyłby chwytanie,
  (O)h! one by genialnie wpłynęły na jego sprawności rozwijanie!

  (K)ażdego dnia pokonuje bariery swoje,
  (L)ubi kiedy uczymy się nowych rzeczy we dwoje,
  (O)n się nie poddaje, a my mu pomagamy,
  (C)hłopak zuch z niego - po prostu kochany!
  (K)locki sprawiłyby mu wiele radości
  (I)uśmiech podczas zabawy by na jego buzi zagościł!

  Wnusiu potrzebuje bodźców do prawidłowego rozwoju dlatego bardzo by się ucieszył z takiego prezentu! Babcia Irena

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie