Przejdź do głównej zawartości

Wesoły Ryjek i zima - Wydawnictwo Media Rodzina

Od dawna bardzo cenimy sobie twórczość Wojciecha Widłaka. W jego dorobku literackim znalazło się wiele pozycji skierowanych do przedszkolaków. Jedną z bardziej znanych serii jest cykl książek o Wesołym Ryjku i jego rodzicach. My tego sympatycznego prosiaczka poznaliśmy latem, teraz gdy zima jest już za rogiem, sięgnęliśmy po kolejny tom z serii czyli Wesoły Ryjek i zima. Książka ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Media Rodzina.   Każda pozycja z serii zaczyna się tym samy zdaniem: Dzień dobry, nazywam się Wesoły Ryjek. Główny bohater jest w wieku przedszkolnym i jak na kilkulatka przystało, jest bardzo rezolutnym, ciekawym świata i przede wszystkim wesołym chłopcem tzn. prosiaczkiem. Jak wiele dzieci w tym wieku tak i nasz Ryjek ma swoją ulubioną maskotkę, z którą się nie rozstaje. Ponadto każdy dzień jest dla niego wyzwaniem, nową przygodą i okazją do odkrywania piękna otaczającego go świata.
Rodzina Ryjka postanawia wyjechać w góry na narty, niestety okazuje się, że pogoda spłatała im figla i pomimo, iż jest kalendarzowa zima, to śniegu w górach nie ma. Jednak nasi bohaterowie, wiedzą jak zapewnić sobie rozrywkę, dzięki czemu spędzają kilka bardzo miłych i rodzinnych dni atmosferze radości, ciepła i bliskości. W książce mamy także kilka innych wątków takich jak na przykład pierwsza wizyta w kinie Ryjka. Jednak to co najbardziej zwraca naszą uwagę to mądrość jaką książka przekazuje swoim czytelnikom. Ryjek każdy dzień podsumowuje i wyciąga z niego wnioski, dzięki czemu uczy się rozumieć lepiej zarówno samego siebie jak i otaczający go świat. Oczywiście nie zabrakło także tematu świąt i związanych z nimi przygotowań :-)Książka to idealna lektura na nadchodzące dni. Ciekawe historie w połączeniu z ilustracjami Agnieszki Żelewskiej stanowią spójną całość i sprawiają, że czytanie jej ta prawdziwa przyjemność :-) 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Media Rodzina

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie