Przejdź do głównej zawartości

Wesoły Ryjek i zima - Wydawnictwo Media Rodzina

Od dawna bardzo cenimy sobie twórczość Wojciecha Widłaka. W jego dorobku literackim znalazło się wiele pozycji skierowanych do przedszkolaków. Jedną z bardziej znanych serii jest cykl książek o Wesołym Ryjku i jego rodzicach. My tego sympatycznego prosiaczka poznaliśmy latem, teraz gdy zima jest już za rogiem, sięgnęliśmy po kolejny tom z serii czyli Wesoły Ryjek i zima. Książka ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Media Rodzina.   Każda pozycja z serii zaczyna się tym samy zdaniem: Dzień dobry, nazywam się Wesoły Ryjek. Główny bohater jest w wieku przedszkolnym i jak na kilkulatka przystało, jest bardzo rezolutnym, ciekawym świata i przede wszystkim wesołym chłopcem tzn. prosiaczkiem. Jak wiele dzieci w tym wieku tak i nasz Ryjek ma swoją ulubioną maskotkę, z którą się nie rozstaje. Ponadto każdy dzień jest dla niego wyzwaniem, nową przygodą i okazją do odkrywania piękna otaczającego go świata.
Rodzina Ryjka postanawia wyjechać w góry na narty, niestety okazuje się, że pogoda spłatała im figla i pomimo, iż jest kalendarzowa zima, to śniegu w górach nie ma. Jednak nasi bohaterowie, wiedzą jak zapewnić sobie rozrywkę, dzięki czemu spędzają kilka bardzo miłych i rodzinnych dni atmosferze radości, ciepła i bliskości. W książce mamy także kilka innych wątków takich jak na przykład pierwsza wizyta w kinie Ryjka. Jednak to co najbardziej zwraca naszą uwagę to mądrość jaką książka przekazuje swoim czytelnikom. Ryjek każdy dzień podsumowuje i wyciąga z niego wnioski, dzięki czemu uczy się rozumieć lepiej zarówno samego siebie jak i otaczający go świat. Oczywiście nie zabrakło także tematu świąt i związanych z nimi przygotowań :-)Książka to idealna lektura na nadchodzące dni. Ciekawe historie w połączeniu z ilustracjami Agnieszki Żelewskiej stanowią spójną całość i sprawiają, że czytanie jej ta prawdziwa przyjemność :-) 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Media Rodzina

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)