Przejdź do głównej zawartości

Wesoły Ryjek i zima - Wydawnictwo Media Rodzina

Od dawna bardzo cenimy sobie twórczość Wojciecha Widłaka. W jego dorobku literackim znalazło się wiele pozycji skierowanych do przedszkolaków. Jedną z bardziej znanych serii jest cykl książek o Wesołym Ryjku i jego rodzicach. My tego sympatycznego prosiaczka poznaliśmy latem, teraz gdy zima jest już za rogiem, sięgnęliśmy po kolejny tom z serii czyli Wesoły Ryjek i zima. Książka ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Media Rodzina.   Każda pozycja z serii zaczyna się tym samy zdaniem: Dzień dobry, nazywam się Wesoły Ryjek. Główny bohater jest w wieku przedszkolnym i jak na kilkulatka przystało, jest bardzo rezolutnym, ciekawym świata i przede wszystkim wesołym chłopcem tzn. prosiaczkiem. Jak wiele dzieci w tym wieku tak i nasz Ryjek ma swoją ulubioną maskotkę, z którą się nie rozstaje. Ponadto każdy dzień jest dla niego wyzwaniem, nową przygodą i okazją do odkrywania piękna otaczającego go świata.
Rodzina Ryjka postanawia wyjechać w góry na narty, niestety okazuje się, że pogoda spłatała im figla i pomimo, iż jest kalendarzowa zima, to śniegu w górach nie ma. Jednak nasi bohaterowie, wiedzą jak zapewnić sobie rozrywkę, dzięki czemu spędzają kilka bardzo miłych i rodzinnych dni atmosferze radości, ciepła i bliskości. W książce mamy także kilka innych wątków takich jak na przykład pierwsza wizyta w kinie Ryjka. Jednak to co najbardziej zwraca naszą uwagę to mądrość jaką książka przekazuje swoim czytelnikom. Ryjek każdy dzień podsumowuje i wyciąga z niego wnioski, dzięki czemu uczy się rozumieć lepiej zarówno samego siebie jak i otaczający go świat. Oczywiście nie zabrakło także tematu świąt i związanych z nimi przygotowań :-)Książka to idealna lektura na nadchodzące dni. Ciekawe historie w połączeniu z ilustracjami Agnieszki Żelewskiej stanowią spójną całość i sprawiają, że czytanie jej ta prawdziwa przyjemność :-) 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Media Rodzina

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.