Przejdź do głównej zawartości

Święta Tupcia Chrupcia - Wydawnictwo Wilga

W tym roku ponownie grudzień zapisuje się u nas w domu pod znakiem świątecznych lektur. Kilka wspaniałych pozycji, już Wam opisałam, a dzisiaj będzie kolejna z nich. Muszę przyznać, że oboje razem z Ignacym ubolewamy nad faktem, iż dopiero teraz poznaliśmy tego sympatycznego bohatera stworzonego przez Elizę Piotrowską. Mowa oczywiście o Tupciu Chrupciu. Cała seria liczy kilkanaście tytułów i wydawana jest przez Wydawnictwo Wilga.  Święta Tupcia Chrupcia to bardzo sympatyczna historyjka z happy endem. Nasz mały bohater, nie może doczekać się nadejścia świąt. Wszystko już przygotowane, jednak Mikołaja ani śladu. Tupcio postanawia napisać więc list do świętego Mikołaja z listą prezentów. Gdy list jest już gotowy, razem z Tedim idą na podwórko ulepić bałwana. Sroga zima daje o sobie znać i Tupcio po ulepieniu ślicznego bałwanka, postanawia wrócić do ciepłego domku. Gdy wchodził już do domu usłyszał cieniutki głosik. To ptaszek, który ze względu na złamane skrzydełko nie mógł odlecieć do ciepłych krajów, poprosił Tupcia o jego szalik. Niestety Tupcio odmówił ptaszkowi pomocy. 
Jednak sumienie naszego małego bohatera, nie pozwoliło mu na takie zakończenie tej sprawy. Następnego dnia Tupcio odnalazł wcześniej napotkanego ptaszka i się nim zaopiekował.

Święta Tupcia Chrupcia to dość krótka historyjka, idealna do czytania przed snem. Książka została bardzo ładnie zilustrowana przez Marco Campanella. Polecamy serdecznie tą sympatyczną opowiastkę, jestem przekonana, ze Tupcio Chrupcio skradnie serce nie jednego młodego czytelnika. 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Wilga

Komentarze

  1. Piękna książeczka.
    Świąteczne lektury to nasza mała pasja 😉

    OdpowiedzUsuń
  2. Staś kocha Tupcia <3 Nie wiedzialam, ze jest swiateczna wersja

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)