Przejdź do głównej zawartości

Niezwykły Święty Mikołaj - Wydawnictwo Media Rodzina

Wśród wielu autorów, którzy tworzą dla dzieci mamy kilku swoich ulubionych. Z polskiego podwórka na pierwszym miejscu jest Katarzyna Ryrych, bardzo cenimy też twórczość Renaty Piątkowskiej czy Wojciecha Widłaka. Jeśli chodzi pisarzy zagranicznych to naszym liderem jest Sven Nordqvist. Stworzone przez niego postacie starego Pettsona i jego wiernego kompana Findusa zachwycają nas od dawna. W tym roku mieliśmy ogromną przyjemność poznania kolejnych dwóch pozycji autora. O pierwszej pisałam TUTAJ, a drugą dzisiaj chcę Wam przybliżyć i jednocześnie serdecznie polecić. Niezwykły Święty Mikołaj to dość długa pozycja, podzielona na siedemnaście rozdziałów. Idealna pozycja na grudniową lekturę. Cała seria przygód Pettsona i Findusa wydawana jest przez Wydawnictwo Media Rodzina. 
Dwaj przyjaciele oczekują z niecierpliwością nadejścia świąt Bożego Narodzenia. Przygotowania trwają w najlepsze, jednak Findusa coś trapi. Usłyszał od dzieci na podwórku historię o Świętym Mikołaju i, że ów jegomość zjawia się rok rocznie w domach i zostawia prezenty. Findus pyta Pettsona dlaczego nigdy nie zawitał do ich domu? Staruszek obiecuje swojemu kompanowi, że w tym roku odwiedzi go Święty Mikołaj!!! Niestety spełnienie tej obietnicy będzie wymagało od Pettsona spędzenia wielu godzin w jego drewutni. Co tam powstanie? O tym przekonajcie się podczas lektury :-)
Książka to ciepła i bardzo nastrojowa opowieść, która powoduje, że czuć w powietrzu magię świąt. Opowieść o przyjaźni bawi i zarazem wzrusza. Mamy tu także zazdrość i poczucie odrzucenia, którą czuje Findus gdy jego Pan w tajemnicy "coś" buduje. Dodatkowo wielkim atutem książki są liczne ilustracje samego autora. To właśnie dzięki temu, że są tak spójne z treścią sprawiają, że książki Nordqvista są tak ciepło odbierane przez czytelników.

Niezwykły Święty Mikołaj to książka, która z pewnością warto posiadać w domowej biblioteczce. U nas ubarwiła kilka wieczorów podczas których wspólnie poznaliśmy historię w niej zapisaną. Jestem przekonana, że jeszcze nie przed jednymi świętami po nią sięgniemy. 

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Media Rodzina


Komentarze

  1. Piękna opowieść, moje dzieciaki są zachwycone, a Mikołajki już się zbliżają, dlatego często w trakcie czytania np. rysujemy św. Mikołaja z poradnika Jak narysować świętego Mikołaja

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie