Przejdź do głównej zawartości

Goście na Boże Narodzenie - Wydawnictwo Media Rodzina

Stary Pettson i Kot Findus do duet jakich mało. To także główni bohaterowie serii książek autorstwa Svena Nordqvista a wydawanej w Polsce przez Wydawnictwo Media Rodzina. Przygody tych dwójki przyjaciół bawią i uczą a jednocześnie pozwalają przeżyć wraz z nimi wiele niesamowitych przygód. Ostatnio mieliśmy przyjemność poznać kolejne ich perypetie, tym razem związane z Bożym Narodzeniem. 
Goście na Boże Narodzenie to opowieść o tym jak te święta potrafią łączyć ludzi. Stary Pettson wybrał się w raz z Findusem na przedświąteczne zakupy, mieli też iść ściąć choinkę, niestety zwichnięcie przez staruszka nogi, zmusiło ich do powrotu do domu. Dwójka przyjaciół pozostała bez jedzenia, opału i świątecznej choinki dzień przez Wigilią. Czy tak mają wyglądać ich nadchodzące święta? Oczywiście że nie|!!! Przyjaciele wspólnymi siłami "tworzą" choinkę a znajomi z sąsiedztwa spieszą z prowiantem i opałem. Niespodziewanie święta, które miały być jedną wielką katastrofą okazują się być tymi najwspanialszymi jakie dwójka przyjaciół spędziła od lat. Na stole nie zabrakło jedzenia, w izbie było ciepło i co najważniejsze przyjaciele nie zawiedli. Książka poza przepiękną treścią wyróżnia się także bajecznymi ilustracjami, które narysował autor. Ilość szczegółów zdumiewa, a każda kolejna rozkładówka to obraz wart uwagi i skupienia na nim. Nas osobiście zachwyciły te ilustracje. 


Goście na Boże Narodzenie to wspaniała historia o przyjaźni, wzajemnej bezinteresownej pomocy oraz prawdziwym znaczeniu świąt Bożego Narodzenia. Książka ta to idealny pomysł na prezent, jestem przekonana, że zachwyci zarówno przedszkolaka jak i starsze dzieci. My polecamy z całego serca tą piękną i mądrą lekturę. 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Media Rodzina

Komentarze

 1. Polecam wszystkie bez wyjątku przygody Pettsona i Findusa. Uwielbiamy od lat. Na podstawie opisywanej przez Ciebie książki-
  cudnej, wzruszającej i niesamowicie klimatycznej- powstał też film (również polecam) Pettson i Findus. Najlepsza Gwiazdka. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znamy zbyt mocno tych bohaterów ale dwa lata temu akurat tą część czytałyśmy i bardzo spodobała nam się :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiamy Patsona i książki o świętach. Piękna jest. Niestety nie my tej.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.