Przejdź do głównej zawartości

Goście na Boże Narodzenie - Wydawnictwo Media Rodzina

Stary Pettson i Kot Findus do duet jakich mało. To także główni bohaterowie serii książek autorstwa Svena Nordqvista a wydawanej w Polsce przez Wydawnictwo Media Rodzina. Przygody tych dwójki przyjaciół bawią i uczą a jednocześnie pozwalają przeżyć wraz z nimi wiele niesamowitych przygód. Ostatnio mieliśmy przyjemność poznać kolejne ich perypetie, tym razem związane z Bożym Narodzeniem. 
Goście na Boże Narodzenie to opowieść o tym jak te święta potrafią łączyć ludzi. Stary Pettson wybrał się w raz z Findusem na przedświąteczne zakupy, mieli też iść ściąć choinkę, niestety zwichnięcie przez staruszka nogi, zmusiło ich do powrotu do domu. Dwójka przyjaciół pozostała bez jedzenia, opału i świątecznej choinki dzień przez Wigilią. Czy tak mają wyglądać ich nadchodzące święta? Oczywiście że nie|!!! Przyjaciele wspólnymi siłami "tworzą" choinkę a znajomi z sąsiedztwa spieszą z prowiantem i opałem. Niespodziewanie święta, które miały być jedną wielką katastrofą okazują się być tymi najwspanialszymi jakie dwójka przyjaciół spędziła od lat. Na stole nie zabrakło jedzenia, w izbie było ciepło i co najważniejsze przyjaciele nie zawiedli. Książka poza przepiękną treścią wyróżnia się także bajecznymi ilustracjami, które narysował autor. Ilość szczegółów zdumiewa, a każda kolejna rozkładówka to obraz wart uwagi i skupienia na nim. Nas osobiście zachwyciły te ilustracje. 


Goście na Boże Narodzenie to wspaniała historia o przyjaźni, wzajemnej bezinteresownej pomocy oraz prawdziwym znaczeniu świąt Bożego Narodzenia. Książka ta to idealny pomysł na prezent, jestem przekonana, że zachwyci zarówno przedszkolaka jak i starsze dzieci. My polecamy z całego serca tą piękną i mądrą lekturę. 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Media Rodzina

Komentarze

 1. Polecam wszystkie bez wyjątku przygody Pettsona i Findusa. Uwielbiamy od lat. Na podstawie opisywanej przez Ciebie książki-
  cudnej, wzruszającej i niesamowicie klimatycznej- powstał też film (również polecam) Pettson i Findus. Najlepsza Gwiazdka. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znamy zbyt mocno tych bohaterów ale dwa lata temu akurat tą część czytałyśmy i bardzo spodobała nam się :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiamy Patsona i książki o świętach. Piękna jest. Niestety nie my tej.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)